Учасники саміту ЄС назвали дезінформацію "гострим стратегічним викликом" для демократії
Дезінформація вимагає термінових дій, які слід реалізувати з дотриманням основних прав людини, зазначили учасники саміту ЄС.
Учасники саміту Євросоюзу, який відбувся 13–14 грудня, назвали дезінформацію стратегічним викликом для демократій. Про це йдеться в заяві за підсумками саміту.
"Поширення навмисної широкомасштабної та систематичної дезінформації, зокрема в межах гібридної війни, – гострий і стратегічний виклик для наших систем демократії. Це вимагає термінових заходів, які необхідно підтримувати протягом тривалого часу за умови повного дотримання основних прав", – ідеться в документі.
У зв'язку з цим Європейська рада підкреслила необхідність "певної відповіді" на основі оцінки загроз, закликала до якнайшвидшої імплементації спільного плану дій щодо боротьби з дезінформацією, представленого Єврокомісією та високим представником із питань зовнішньої політики і політики безпеки Федерікою Могеріні.
Крім цього, Європейська рада закликала до швидких і рішучих дій на національному та загальноєвропейському рівнях для забезпечення вільних і чесних європейських та національних виборів.
У жовтні 2017 року верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що оперативна робоча група Євросоюзу зі стратегічних комунікацій виявила за два роки понад 3 тис. випадків дезінформації з боку російськомовних ЗМІ.
За даними Держдепартаменту США, щорічно Росія виділяє $1,4 млрд для забезпечення роботи складної системи пропаганди, яка подає бачення Кремля на події у світі 30 мовами.