Український хакер Profexer став свідком у справі щодо зламів під час виборів у США
Український хакер, відомий як Profexer, здався українській поліції, після того як американська розвідка повідомила, що його шкідливу програму P.A.S. web shell російські хакери використовували під час атак на США, пише New York Times.
Немає жодних доказів того, що він працював, принаймні свідомо, на російську розвідку, зазначає видання.
Написану хакером шкідливу програму P.A.S. web shell поширювали через російськомовні тематичні форуми й використовували кіберзлочинці із країн колишнього СРСР. Profexer – відомий технічний експерт, у Києві про нього кажуть "з благоговінням і повагою", ідеться в матеріалі.
Хакер поширював свою програму безкоштовно, а заробляв на ній, продаючи модифіковані версії й надаючи консультації щодо її використання. Після того як міністерство внутрішньої безпеки США визначило причетність P.A.S. web shell до атак, він закрив свій сайт і написав на закритому форумі для хакерів Exploit, що "не зацікавлений у надмірній увазі".
Голова української кіберполіції Сергій Демедюк повідомив New York Times, що Profexer сам прийшов до правоохоронців, але його не стали арештовувати, оскільки він творець, а не користувач шкідливої програми.
Нардеп від "Народного фронту" Антон Геращенко сказав виданню, що хакеру платили за створення програмного забезпечення, але він не знав, з якою метою програми використовуватимуть. Парламентарій повідомив, що Profexer є вихідцем із провінційного українського міста. За словами Геращенка, хакер став свідком у справі ФБР щодо хакерської атаки на Національний комітет Демократичної партії США.
Чи використовували створене програмістом програмне забезпечення для зламу серверів комітету, не зрозуміло, пише видання.
У липні 2016 року хакери зламали сервери Демократичної партії США.
У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в перебіг президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали "нісенітницею".
10 грудня ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася у президентські вибори у США з метою допомогти республіканцю Дональду Трампу здобути перемогу. Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав такі обвинувачення "непристойними".
В опублікованій доповіді американської розвідки йдеться, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію щодо втручання у вибори у США.
Керівники розвідувальних відомств 6 січня 2017 року подали доповідь Трампу. Після ознайомлення з документом Трамп заявив, що США повинні "рішуче покласти край" спробам кібератак на країну.
11 березня телеканал CNN повідомив, що розслідуванням про можливий уплив Росії на президентські вибори у США займається суперсекретний відділ ФБР – контррозвідувальний підрозділ. Зазначали, що його проводить 15–20 агентів ФБР. Джерело телеканала підкреслило, що інформацію регулярно передають "на найвищі рівні".