Українці вступили в організацію "Італійські радикали" для боротьби за звільнення Марківа
В Італії політичний рух "Італійські радикали" відомий своєю діяльністю з боротьби за права людини. Політсила публічно заявляла, що справа нацгвардійця Віталія Марківа, якого суд в Італії засудив до 24 років в'язниці за нібито причетність до смерті італійського фотографа Андреа Роккеллі у 2014 році на Донбасі, є "абусрдною", розповів представник української громади в Італії Олесь Городецький.
Активісти української громади в Італії вступили у політичний рух "Італійські радикали", щоб разом боротися за звільнення нацгвардійця Віталія Марківа, якого суд в Італії засудив до 24 років в'язниці за нібито причетність до смерті італійського фотографа Андреа Роккеллі у 2014 році на Донбасі. Про це 4 листопада у Facebook повідомив представник громади Олесь Городецький.
Він зазначив, що 1–3 листопада в Турині відбувався 18-й звітно-виборчий конгрес італійського політичного руху "Італійські радикали".
"Хоч ця політична формація і не є дуже чисельною, вона є надзвичайно відомою своїми політичними баталіями за справедливість і права людини. Власне ця політична сила спільно з адвокатом Раффаеле Делла Валле домоглася перегляду в апеляції судового рішення у справі відомого телеведучого Ензо Тортора, якого безпідставно було засуджено за приналежність до мафії на підставі свідчень самих мафіозі. Ензо Тортора був виправданий, а його справа стала символом поганого судочинства", – написав Городецький.
Уперше в історії політичної сили до її лав вступило дев'ятеро представників української громади Італії, заявив він.
"Головним мотивом, що спонукав українців приєднатися до "Італійських радикалів", стала позиція цієї політсили у справі Марківа. Адже саме вони були єдиною політичною формацією, яка публічно заявила про абсурдність цієї справи та оголосила про боротьбу за справедливість і звільнення Марківа. Іншим мотивом стала активна боротьба радикалів із путінським режимом і підтримка України. Під час останнього візиту президента Росії Володимира Путіна до Рима, для прикладу, було лише дві акції протесту: української громади і радикалів", – розповів Городецький.
За підсумками триденної роботи конгресу було ухвалено резолюцію, велика частина якої присвячена справі Марківа.
"Новообране керівництво партії заявило, що продовжуватиме боротися за справедливість у цій справі. На конгресі до національного комітету, керівного органу політичного руху, було обрано двох представників української делегації", – додав Городецький.
Він підкреслив, що "Італійські радикали" – це єдина політична сила, яка існує тільки за рахунок членських внесків. Кожен учасник сплачує щорічно €200 внеску. Це дає можливість радикалам бути абсолютно незалежними.
Нацгвардійця Марківа затримали в Болоньї 30 червня 2017 року за підозрою у причетності до вбивства Андреа Роккеллі та його російського перекладача 24 травня 2014 року в районі Слов'янська Донецької області. За версією прокурорів, Марків із гори Карачун передав командуванню дані про місцеперебування журналістів, після чого стався обстріл, під час якого Роккеллі загинув.
У Міністерстві внутрішніх справ України розповідали, що кримінальне провадження проти Марківа італійські правоохоронці відкрили за свідченнями французького журналіста, який надав відеоряд, що нібито підтверджує причетність Марківа до вбивства Роккеллі.
Українські правоохоронці вважають, що загибель італійця і росіянина сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У підрозділі Марківа не було мінометів, які вели вогонь по ймовірному місцеперебуванню журналіста, пояснювали у МВС.
12 липня 2019 року суд в Італії засудив Марківа до 24 років позбавлення волі. Апеляцію у справі Марківа розглянуть до весни 2020 року.