В університеті Лондона Голдсмітсі більше не продаватимуть бургерів із яловичиною і запровадять податок на пластик
Керівництво університету Лондона Голдсмітса вирішило вжити заходів, що можуть повністю нейтралізувати його викиди вуглекислого газу до 2025 року.
В університеті Лондона Голдсмітсі більше не продаватимуть гамбургерів. У такий спосіб виш вирішив приєднатися до боротьби з глобальним потеплінням, повідомляє ВВС.
Окрім того, що в університеті більше не продаватимуть страв із яловичини, виш вводить збір у розмірі 10 пенсів на воду у пластикових пляшках і на одноразові пластикові стакани.
Окрім того, керівництво Голдсмітса планує встановити більше сонячних панелей у кампусі в Нью-Кросі на південному сході Лондона і якнайшвидше перейти на 100-відсоткове постачання екологічно чистої енергії.
За підрахунками, університет виробляє приблизно 3,7 млн кг вуглекислого газу на рік. Керівництво вишу сподівається, що такі заходи допоможуть повністю нейтралізувати викиди до 2025 року. Крім того, у такий спосіб збільшиться кількість студентів, які вивчають кліматичні зміни.
На думку вчених, виробництво яловичини завдає більшої шкоди навколишньому середовищу, оскільки корови виробляють більше метану, а для їх вирощування потрібно більше води і землі для пасовищ.
Голдсмітс закликає інші виші брати з нього приклад.
4 листопада 2016 року набула чинності Паризька кліматична угода, що передбачає дії стосовно недопущення зміни клімату. Договір покликаний замінити Кіотський протокол, у якому було закріплено нормовані зобов'язання зі скорочення викидів парникових газів.
Мета Паризької угоди – до кінця століття утримати глобальне потепління в межах 2 °C проти доіндустріальної епохи. Обмеження глобального потепління 1,5 °C зазначено в ньому як додаткова мета.
У жовтні 2018 року експерти ООН із питань зміни клімату заявили, що рівень викидів CO2 необхідно скоротити на 24% до 2030 року, якщо порівнювати із 2010 роком, а до 2050 року – звести до нуля.
У травні 2019 року парламент Великобританії схвалив оголошення надзвичайної ситуації через зміну клімату.