Венедиктов: Росія віддала Китаю острів Даманський, политий кров'ю радянського солдата в 1969 році, – і ніхто не пікнув! Тому що пояснили: помирилися з Китаєм!
В інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону головний редактор російської радіостанції "Эхо Москвы" Олексій Венедиктов припустив, що президент Росії Володимир Путін може віддати Курили Японії.
Головний редактор російської радіостанції "Эхо Москвы" Олексій Венедиктов розповів в авторській програмі Дмитра Гордона "ГОРДОН" на телеканалі "Наш", що росіяни віддали Китаю острів Даманський, який у 1969 році було "полито кров'ю радянського солдата".
"[Президент Росії Володимир] Путін віддасть Курили Японії?" – запитав журналіст Дмитро Гордон. "Не знаю... Так, думаю", – сказав Венедиктов.
"Збирач землі руської" віддасть?" – перепитав Гордон. "Ну це ж за мир! Уявляєте, як це можна продати!" – відповів Венедиктов.
"Мир для росіян важливіший. Вони віддали Китаю [острів] Даманський, политий кров'ю радянського солдата в 1969 році, – і ніхто не пікнув! Тому що пояснили: помирилися з Китаєм!" – сказав головред "Эха Москвы".
Венедиктов: Путін сказав мені: "Твій інтернет – суцільна дезінформація. Дивися, там лежать папки, кожну підписано генералом, якщо мене обдурять, можу зірвати погони!" Читайте повний текст інтерв'ю
Радянсько-китайський прикордонний конфлікт на острові Даманському в березні 1969 року – найбільший збройний конфлікт в сучасній історії Китаю та РФ. Радянські війська втратили убитими 58 осіб, утрати китайської сторони, за різними оцінками, становлять від 100 до 300 осіб. Факт територіальних проблем із Китаєм СРСР визнав наприкінці 1980-х років. Радянський лідер Михайло Горбачов пообіцяв Пекіну провести кордон відповідно до міжнародного права. Після розпаду Союзу, у 1997 році, після завершення демаркації східної ділянки кордону острів Даманський відійшов Китаю й одержав назву Чженьбао.
Через спори про Курильські острови Японія і РФ досі не уклали мирного договору після закінчення Другої світової. У вересні 2018 року Путін запропонував Японії укласти мирний договір до кінця року без попередніх умов. Однак секретар кабінету міністрів Японії Йосіхіде Суга того ж дня заявив, що до вирішення територіального спору про Курильські острови Японія не буде укладати мирний договір із Росією.