Через конфлікт із Варфоломієм Російська православна церква вирішила скерувати своїх священиків до Туреччини
Митрополит Російської православної церкви Іларіон стверджує, що російськомовним громадянам у Туреччині нікуди ходити, бо всі храми – Константинопольського патріархату.
Священнослужителі Російської православної церкви (РПЦ) вирушать у Туреччину для богослужінь за участю православних громадян Росії. Про це 10 листопада в ефірі телеканала "Россия 24" повідомив митрополит РПЦ Іларіон.
Він пов'язав це з конфліктом між РПЦ та Вселенським патріархатом через процес надання автокефалії Україні.
"Зараз, у ситуації розриву, у нас не буде іншого виходу, крім як скеровувати священиків Російської православної церкви для пастирської опіки вірян, і це триватиме до тих пір, поки Константинопольський патріарх буде в розколі", – зазначив Іларіон.
Митрополит РПЦ заявив, що в Туреччині у Константинополя приблизно 2 тис. вірян, а російськомовних людей – десятки тисяч.
"У таких містах, як Стамбул, як Анталія, як Аланія, як Анкара, зараз живе багато росіян. Вони нас запитують: "До яких храмів ходити?" А їм зараз нікуди ходити, бо в Туреччині храми лише Константинопольського патріархату", – зазначив митрополит.
Він підкреслив, що раніше у РПЦ радили громадянам відвідувати храми Константинопольського патріархату.
Синод Вселенського патріархату 11 жовтня ухвалив низку рішень щодо автокефалії Української православної церкви. Зокрема, рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передання української церкви в управління Московського патріархату (МП) скасовано; з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарета зняли накладену РПЦ анафему, йому і предстоятелю Української автокефальної православної церкви Макарію повернуто канонічний статус.
Рішення Синоду президент України Петро Порошенко назвав наданням автокефалії Українській православній церкві. Офіційний томос вселенський патріарх Варфоломій вручить обраному на об'єднавчому соборі предстоятелю єдиної помісної Української православної церкви.
Філарет заявляв, що не менше ніж 10 ієрархів Московського патріархату вже готові перейти в об'єднану церкву.
15 жовтня Синод РПЦ у Мінську ухвалив рішення про повний розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. У засіданні Синоду РПЦ узяв участь предстоятель УПЦ МП Онуфрій.