25 лауреатів Нобелівської премії з економіки розкритикували програму Ле Пен
Економісти написали відкритого листа, у якому підкреслили, що нині Європа та світ зіткнулися з безпрецедентними труднощами, а для їх вирішення потрібно ще більше солідарності та єдності.
25 лауреатів Нобелівської премії з економіки розкритикували антиєвропейську програму кандидата в президенти Франції Марін Ле Пен.
Про це вони написали у відкритому листі, опублікованому у виданні Le Monde.
Вони зазначили, що європейська інтеграція потрібна не тільки для підтримки миру на континенті, але і для економічного зростання країн-членів. Запропоновані Ле Пен зміни дестабілізують Францію, а також негативно позначаться на економічній і політичній стабільності в Європі.
На думку економістів, політика протекціонізму – небезпечний спосіб досягнення економічного прогресу, який призведе до заходів у відповідь і "торгових воєн".
Нобелівські лауреати вважають, що мігранти, інтегровані в ринок праці, можуть піти на користь економіці країни. Вони також висловилися проти повернення до національної валюти.
"Між неприєднанням до єврозони та відмовою від валюти після її прийняття існує величезна різниця", – підкреслюють економісти.
Автори листа наголосили, що нині Європа та світ зіткнулись із безпрецедентними труднощами і для їх вирішення потрібно ще більше солідарності та єдності.
Відкритий лист підписали Роберт Солоу (лауреат Нобелівської премії з економіки 1987 року), Вільям Шарп (1990), Джеймс Міррліс (1996), Амартія Сен (1998), Роберт Манделл (1999), Деніел Макфадден (2000), Майкл Спенс і Джозеф Стігліц (2001), Даніель Канеман (2002), Роберт Енґл (2003), Фінн Кідланд (2004), Едмунд Фелпс (2006), Ерік Мескін і Роджер Маєрсон (2007), Пітер Даймонд і Крістофер Піссарідес (2010), Крістофер Сімс (2011), Елвін Рот (2012), Юджин Фама, Роберт Шиллер і Ларс Гансен (2013), Жан Тіроль (2014), Енгус Дітон (2015), Олівер Гарт і Бенгт Гольстрем (2016).
Перший тур президентських виборів у Франції відбудеться 23 квітня. Якщо ніхто з кандидатів не набере більше ніж 50% голосів, 7 травня відбудеться другий тур за участю двох кандидатів із найбільшою кількістю голосів.
Ле Пен заявляла, що в разі перемоги на виборах ініціює вихід Франції з Європейського союзу та налагодить відносини з Росією.
Говорячи про окупацію Криму, вона стверджувала, що півострів увійшов до складу Росії на законних підставах, які "важко оскаржити". Зміну влади в Україні за підсумками Революції гідності вона називала путчем і звинувачувала Київ у тому, що "влада скидає на людей снаряди" на Донбасі.
Висловлювання Ле Пен про те, що Крим ніколи не був українським, у січні 2017 року українське МЗС назвав "нікчемними як з історичного, так і з правового погляду". Служба безпеки України навіть збиралася заборонити їй в'їзд в Україну, але в кінцевому підсумку відмовилася від цієї ідеї.