50% жителів ФРН проти постачання важкого озброєння Україні – опитування
Під час опитування 50% німців висловилися проти постачання важкого озброєння в Україну, 43% – за.
Зокрема, проти постачання виступають 55% виборців Соціал-демократичної партії (СДП) ФРН, 25% – партії "Зелені" і 40% – блоку партій "Християнсько-демократичний союз" та "Християнсько-соціальний союз" (ХДС/ХСС).
За надання важкого озброєння Україні висловилися 41% виборців СДП, 72% – партії "Зелені", 55% – ХДС/ХСС.
За інформацією Bild, міністерство оборони Німеччини викреслило все важке озброєння зі списку, наданого Україною для боротьби з російським вторгненням, хоча німецька промисловість могла передати багато видів озброєння у короткостроковій та середньостроковій перспективі.
Повідомляють, що у переліку були танки Leopard, БТР Puma, Marder, Boxer, Fuch. Крім того, Україна повідомила федеральний уряд і промисловість Німеччини про гостру потребу в реактивних системах залпового вогню та протикорабельних ракетах, а також протитанкових ракетах Milan і Spike.
19 квітня канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що Німеччина допоможе профінансувати пряме постачання озброєння від німецьких виробників Україні. Насамперед ідеться про протитанкові засоби та системи ППО.
Проте на запитання, чи передасть Німеччина танки Leopard, він відповів, що західні союзники – не лише ФРН – погодилися з тим, що є сенс постачати Україні ту зброю, яку вона може негайно розгорнути. Отже, союзники дозволять країнам Східної Європи передати радянську зброю, взявши на себе зобов'язання замінити її, наголосив Шольц.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Військову допомогу Україні надає понад 30 країн, повідомляв держсекретар США Ентоні Блінкен 7 квітня.
13 квітня президент України Володимир Зеленський у зверненні до союзників опублікував перелік озброєння, необхідного Україні для продовження війни з Росією. До нього увійшли бойова авіація, артилерійські комплекси та боєприпаси до них, реактивні системи залпового вогню, бронетехніка (зокрема танки), а також системи протиповітряної оборони.
Німеччина від початку війни у 2014 році надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених на Донбасі українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого ФРН змінила позицію і погодилася постачати озброєння. За словами Шольца, ФРН практично вичерпала кількість зброї, яку може доправити зі своїх запасів.