Американців попередили про спалах кору в Україні
Центр з контролю і профілактики хвороб США рекомендує уникати контактів із хворими на кір під час подорожей в Україну.
Центр із контролю і профілактики хвороб США попередив мандрівників про спалах кору в Україні. Про це 12 січня повідомили на сайті відомства.
Зазначають, що перед від'їздом зі Сполучених Штатів діти віком від шести до 11 місяців мають бути вакциновані однією дозою засобу MMR (проти кору, паротиту та краснухи), а дітям старше одного року і дорослим необхідна подвійна доза вакцини з інтервалом щелення 28 днів.
Відомство також рекомендує уникати контактів із хворими людьми.
Звернення має перший рівень уваги – необхідно дотримуватися звичайних запобіжних заходів. Другий і третій рівні стосуються суттєвих побоювань або уникнення подорожей до країн зі спалахами хвороб.
До цього через спалах кору санітарний контроль на кордоні з Україною та низкою країн Євросоюзу посилила Росія.
У листопаді 2016 року Всесвітня організація охорони здоров'я попереджала про можливу епідемію кору в Україні через низький рівень вакцинації дітей.
Протягом 2017 року в Україні зафіксували 4782 випадки кору.
У 2018 році спалахи кору сталися в Київській, Львівській, Одеській та Чернівецькій областях. Захворіло понад 3300 осіб. Є смертельні випадки.
11 січня виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун запевнила, що в Україні немає епідемії кору.
Лікар-імунолог, доктор медичних наук Андрій Волянський прогнозує, що у 2018 році кількість українців, хворих на кір, може перевищити 40 тис.
Кір – гостре інфекційне вірусне захворювання. Основні симптоми хвороби – висока температура, запалення слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, кон'юнктивіт, плямисто-папульозний висип шкіри і загальна інтоксикація. Morbillivirus – вірус кору – надзвичайно заразний, він швидко передається повітряно-крапельним шляхом. Цей вірус може жити в повітрі і на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина покинула приміщення. Дев'ять із 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, заражаються.
Це захворювання є однією з головних причин дитячої смертності у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно 30–40 млн дітей хворіє на кір, понад 800 тис. помирає від інфекції та її ускладнень.