Апарат Perseverance оглянув кратер у кратері на Марсі й має намір дослідити "ще кілька загадок"

Perseverance сфотографував кратер Бельва, який розташований у верхній частині кратера Єзеро
Фото: NASA Perseverance Mars Rover / Twitter
Марсохід Perseverance, який досліджує кратер Єзеро на Марсі, рухається далі верхньою частиною так званого віяла кратера і виявив там ще один – Бельву.

Про це повідомили 20 квітня на сайті Perseverance.

"Мені вдалося оглянути Бельву, кратер усередині кратера. Він завширшки приблизно 0,6 милі (1 км) і розташований на вершині віяла відкладень, які давним-давно річка принесла в набагато більший кратер Єзеро. Я хочу розгадати кілька загадок, перш ніж вирушити далі", – ідеться в повідомленні апарата у Twitter.

Кратер Бельва. Фото: NASA's Perseverance Mars Rover / Twitter

Кратер Єзеро, на фото позначено місце перебування марсохода (поруч із кратером Бельва). Скріншот: mars.nasa.gov

За спостереженнями Perseverance, кратер Бельва мілкіший, ніж очікували, тому вчені кажуть, що він має "цікаве співвідношення глибини й діаметра в порівнянні з іншими марсіанськими кратерами".

"Стіни кратера також здаються порушеними. Заповнено кратер чи його краї були вивітрені? Чи були стіни кратера зруйновані водою або льодом? Наша наукова група сподівається відповісти на ці запитання, роздивившись стіни кратера з нашої точки огляду", – ідеться в повідомленні.

Згідно з релізом, марсохід під час своєї подорожі верхньою дельтою кратера протягом останніх днів бачив "багато цікавого каміння", зокрема горбисту скелю, яку вчені назвали "Чорничний острів".

На цьому знімку зображено "Чорничний острів". Фото: mars.nasa.gov

Вони припускають, що це може бути осадова порода і камінь, імовірно, сформувався під час удару, унаслідок якого виник кратер Бельва.

Команда Perseverance має намір проаналізувати зібрані апаратом дані, щоб допомогти зрозуміти різноманітність порід на верхньому віялі кратера Єзеро.

Контекст:

Марсохід NASA Perseverance ("Наполегливість") залишив Землю 30 липня 2020 року. 18 лютого 2021 року він успішно сів на поверхню Марса.

Апарат надіслав на Землю фотографії Червоної планети, зокрема й кольорові, та аудіозаписи з поверхні планети. У вересні він уперше успішно взяв зразки марсіанського ґрунту.

Основною метою місії Perseverance на Марсі є астробіологія, включно з пошуком ознак стародавнього мікробного життя. Марсохід досліджує геологію планети і клімат, прокладе шлях для вивчення Червоної планети людьми і стане першою місією зі збирання й зберігання марсіанських каменів і реголіту.

Пізніше NASA у співпраці з Європейським космічним агентством відрядять космічний корабель на Марс, щоб зібрати запечатані зразки з поверхні й повернути їх на Землю для поглибленого аналізу.