Азербайджан перейшов у наступ у Карабаху – міноборони Вірменії

27 вересня 2020 року в Нагірному Карабаху спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт
Фото: EPA

У міноборони Вірменії 3 жовтня заявили, що збили вже три літаки військово-повітряних сил Азербайджану.

Під час конфлікту в Нагірному Карабаху армія Азербайджану вранці 3 жовтня перейшла в масштабний наступ. Про це повідомила у своєму Facebook представниця міноборони Вірменії Шушан Степанян.

"На північному і південному напрямках кордону Арцаха тривають запеклі запеклі бої. Противник, зосередивши великі сили в цих районах, перейшов до атаки. Вірменські підрозділи зупиняють просування ворога, завдаючи великих втрат", – зазначила вона.

Крім того, Степанян заявляє, що о 8.25 Вірменія збила літак військово-повітряних сил Азербайджану.

Ще два літаки Азербайджану Вірменія збила о 8.46, додала представниця міноборони Вірменії.

1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.

27 вересня 2020 року в Нагірному Карабаху спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію у "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок "стрімкого контрнаступу". Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію та авіацію.

Туреччина відкрито заявляла про підтримку Азербайджану в конфлікті з Вірменією. Президент країни Реджеп Ердоган сказав, що Вірменія має покинути окуповану нею територію Нагірного Карабаху. Росія закликала Туреччину та інші країни переконати Азербайджан і Вірменію повернутися до мирного врегулювання.

Єреван 2 жовтня заявив про готовність до переговорів щодо припинення вогню в Нагірному Карабаху за посередництва країн – співголів Мінської групи ОБСЄ на рівні керівників.