Бабченко про від'їзд із РФ: Перше відчуття, яке приходить під час перетину прикордонного контролю — відчуття безпеки
Російський журналіст Аркадій Бабченко, який виїхав до Чехії, заявив, що після від'їзду від нього пішло відчуття постійної напруги й очікування небезпеки.
Російський журналіст Аркадій Бабченко, який виїхав із Росії до Праги, в інтерв'ю "Спектру" розповів, що після від'їзду з Росії його життя майже не змінилося, за винятком появи відчуття безпеки.
"У Москві я сидів у квартирі і писав пости у Facebook. До міста без особливої необхідності намагався не виходити. Жив у своєму маленькому гетто. Зараз я так само сиджу в квартирі і пишу пости у Facebook. Кола спілкування, яке у мене було там, більше немає. Багато — ні, мабуть, тепер уже можна сказати, більшість, – поїхали, пішли у внутрішню еміграцію, хтось посаджений, хтось убитий. У Празі за перші чотири дні я своїх зустрів, мабуть, більше, ніж у Москві за півроку. Роботи тут у мене немає — але її не було і в Росії. Вхід у велику журналістику інакомислячим закритий. Власне, щодо роботи російському журналістові за кордоном навіть простіше, ніж у Москві", – розповів він.
Журналіст зазначив, що по суті в його житті змінилася лише геолокація.
"І ще пішла параноя. Відчуття постійної напруги, постійного очікування небезпеки. Арешту, арматурки, недоумкуватих патріотів, провокацій, уколів шприцами, отруєння "невідомою речовиною", тіней у під'їзді, ліфта, що не спрацював уночі, послів за вибаченнями від регіонального хана, автозаку у дворі тощо", – підкреслив він.
Бабченко додав, що тепер йому все одно, що скажуть про нього російські пропагандисти Володимир Соловйов або Дмитро Кисельов.
"Мені абсолютно все одно, що про мене говорить Соловйов, які паси руками робить Кисельов, яку чергову підставу зготує "Лайф" спільно зі службою судових приставів, яку піну на губах пустить Мілонов і які машини стоять у мене у дворі. Це раніше я змушений був відстежувати всю цю шушваль, намагаючись за словами та інтонацією визначити вектор розвитку ситуації і вжити якихось заходів з огляду на зміни обстановки. А тепер — просто плювати. Уся ця ідіотія звідси, зовні, видається тим, чим вона і є насправді. Ідіотією", – розповів він.
Журналіст додав, що в Чехії він знає, що державний репресивний апарат не буде використаний проти нього.
"Власне, це найперше відчуття, яке приходить під час перетину прикордонного контролю. Відчуття безпеки. Я більше не оцінюю людей щодо їхньої потенційної загрози. Я їм тепер просто посміхаюся", – підсумував він.
Після катастрофи літака Ту-154 у Росії почали збирати підписи за позбавлення громадянства Бабченка, який не відчував жалю через загибель російських військових і журналістів. Журналіст був серед тих, хто підписав петицію.
Видання Life опублікувало замітку, що Бабченка нібито шукають пристави через неоплачений проїзд. Журналіст зазначив, що його труять, щоб інші боялися писати у Facebook, побоюючись наслідків.
22 лютого Бабченко повідомив, що перебуває у Празі. За його словами, він вирішив залишити Росію після отримання інформації, що "товариші" вирішують, чи заводити на нього кримінальну справу і саджати.
"Я, як людина культурна, не став ставити людей перед муками вибору, не став чекати, що вони там придумають, і вирішив превентивно, тимчасово, поїхати до Праги. Поки що побуду тут. Сподіваюся, що це тимчасово", – розповів він.