Байден і сенатори близькі до укладення міграційної угоди, яка має розблокувати допомогу Україні – ЗМІ

Очікують, що пропозиція зіткнеться зі спротивом у Палаті представників
Фото: depositphotos.com

Двопартійна група законодавців у Конгресі США наблизилася до укладення угоди з адміністрацією американського президента Джо Байдена, яка передбачатиме запровадження нових масштабних заходів прикордонного контролю. Про це 28 січня повідомили CBS News джерела, ознайомлені з перебігом переговорів.

Як зазначає канал, після тижнів переговорів за зачиненими дверима Білий дім і трійка сенаторів можуть оприлюднити угоду вже цього тижня. Законопроєкт має знизити безпрецедентний рівень нелегальних перетинів кордону, який фіксують уздовж південного кордону протягом останніх трьох років.

Водночас, хоча сенатор від Республіканської партії Джеймс Ленкфорд, сенатор від Демократичної партії Кріс Мерфі і незалежна сенаторка Кірстен Сінема близькі до завершення компромісу з Білим домом, будь-яка двопартійна імміграційна пропозиція зіткнеться зі спротивом у Палаті представників, де спікер Майк Джонсон та інші консервативні законодавці наполягають на ще жорсткіших змінах у системі надання притулку, підкреслюють журналісти.

Очікують, що угода надасть виконавчій владі нових юридичних повноважень для ефективного зупинення процесу надання притулку, коли кількість мігрантів, які перетинають кордон, перевищує певні порогові значення.

Чинне законодавство США дозволяє більшості мігрантів на американській землі просити притулку, навіть якщо вони заїхали у країну нелегально.

Контекст:

Ухвалення міграційної угоди важливе для того, щоб Сенат США зміг схвалити запит на понад $100 млрд оборонної допомоги, який 20 жовтня подав Байден. Цей запит, зокрема, передбачає допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

Розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що "ставки надто високі, а наслідки надто значні". У Білому домі розраховують, що Конгрес США зможе ухвалити його в січні.

Крайній строк, коли Конгрес США може схвалити додаткове фінансування для України, – це кінець січня, інакше затримка вплине на ситуацію на фронті, підкреслив 17 січня глава українського МЗС Дмитро Кулеба.