Байден підписав урядовий бюджет США і нагадав Конгресу про допомогу Україні

Байден підкреслив, що роботи Конгресу не завершено
Фото: EPA

Президент США Джо Байден 23 березня підписав урядовий бюджет на цей фінансовий рік обсягом $1,2 трлн і закликав Палату представників ухвалити закон про додаткове фінансування для України, Ізраїлю й Тайваню. Про це йдеться на сайті Білого дому.

"Двопартійний законопроєкт про фінансування, який я щойно підписав, зберігає уряд відкритим, інвестує в американський народ, зміцнює нашу економіку та національну безпеку", – наголосив американський президент.

Водночас він підкреслив, що роботи Конгресу не завершено.

"Палата представників має ухвалити двопартійний додаток до закону про національну безпеку для просування наших інтересів у сфері національної безпеки. І Конгрес має ухвалити двопартійну угоду про безпеку кордонів – найжорсткішу і найсправедливішу реформу за останні десятиліття, щоб гарантувати, що ми маємо політику і фінансування, необхідні для захисту кордону. Настав час це зробити", – зазначив Байден.

Контекст:

У 2024 році американські законодавці кілька разів ухвалювали законопроєкти про тимчасовий бюджет, щоб уникнути зупинки роботи уряду (шатдауну).

30 вересня 2023 року Палата представників і Сенат США ухвалили законопроєкт про фінансування роботи уряду на найближчі 45 днів. Із документа вилучили фінансову допомогу Україні. Байден підписав документ, але, коментуючи минуле голосування, заявив, що Сполучені Штати "за жодних обставин" не можуть допустити припинення підтримки України.

15 листопада Палата представників США ухвалила тимчасовий законопроєкт, щоб уникнути шатдауну. Цього дня документ без фінансування України схвалив Сенат США, а 16 листопада підписав Байден. Для чотирьох пріоритетних напрямів документ продовжив фінансування до 19 січня 2024 року, ще для восьми – до 2 лютого.

18 січня законопроєкт про тимчасовий бюджет знову схвалив Сенат США. У ніч на 19 січня документ також ухвалила Палата представників.Того самого дня його підписав Байден. Документ передбачав фінансування відомств США до 1 березня, а в окремих випадках (включно з Пентагоном) – до 8 березня. 

23 березня Сенат США затвердив законопроєкт щодо фінансування роботи американського уряду поточного фінансового року на суму $1,2 трлн.