Байден призначив спецпредставника США в Північній Кореї

Байден ще не зустрічався з Кім Чен Ином
Фото: ЕРА

Президент США Джо Байден призначив спецпредставника в Північній Кореї, він пообіцяв "інший підхід" до зустрічей із лідером цієї країни Кім Чен Ином. Про це Байден сказав на пресконференції з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном 21 травня. Стенограму виступу двох президентів опубліковано на сайті Білого дому.

"Я радий оголосити, що посол Сунг Кім, професійний дипломат, який має глибокі політичні знання, виконуватиме функції спеціального посланника США у КНДР", – сказав Байден.

Мун Чже Ін привітав призначення Байдена.

"Це відображає тверду прихильність США до вивчення дипломатії та їхню готовність до діалогу з Північною Кореєю. Я покладаю великі надії на те, що призначено таку висококваліфіковану людину, яка обізнана з питаннями Корейського півострова", – підсумував південнокорейський лідер.

Видання Politico написало, що Сунг Кім працював послом у Південній Кореї за адміністрації президента США Барака Обами. Байден сказав, що США готові до дипломатичної взаємодії.

Контекст:

Байден обійняв посаду президента 20 січня 2021 року. З Кім Чен Ином він ще не зустрічався. За словами Байдена, якщо його зустріч із Кім Чен Ином і відбудеться, її супроводжуватиме низка попередніх умов, включно з обговоренням ядерного арсеналу КНДР і деескалації.

Із 2006 року Північна Корея провела шість випробувань ядерної зброї і десятки запусків балістичних ракет. Проти країни ввели санкції Євросоюз, Рада Безпеки ООН, США і низка країн, обмежувальні заходи неодноразово розширювали.

12 червня 2018 року тодішній президент США Дональд Трамп і Кім Чен Ин підписали угоду в Сінгапурі. У документі зазначено, що США нададуть КНДР гарантії безпеки, Північна Корея підтвердила прихильність до повної денуклеаризації Корейського півострова.

27–28 лютого 2019 року у в'єтнамському Ханої відбувся другий американсько-північнокорейський саміт. Президент США сказав, що постарається досягти з лідером КНДР домовленостей щодо денуклеаризації, а потім "перетворити Північну Корею на економічний центр". Сторони не дійшли згоди.

30 червня 2019 року Трамп і лідер Північної Кореї зустрілися у Пханмунджомі – селищі в демілітаризованій зоні на кордоні КНДР і Південної Кореї. Сторони домовилися створити групу переговірників від двох країн, які будуть уповноважені займатися питаннями денуклеаризації. Але прогресу в переговорах не відбулося, і з липня 2019 року КНДР відновила запуски ракет.