Байден запросив Путіна і Сі Цзіньпіна на переговори щодо клімату
Президент США Джо Байден запросив президента РФ Володимира Путіна і голову КНР Сі Цзіньпіна на переговори щодо питань клімату. Про це 26 березня повідомило AP з посиланням на неназваних представників адміністрації Байдена.
Агентство зазначає, що це перші великі кліматичні переговори за період роботи адміністрації Байдена.
Вони, як сподіваються у США, визначать форми і "прискорять глобальні зусилля зі скорочення забруднень викопним паливом, що завдають шкоди клімату".
Усього, за інформацією AP, влада США надіслала приблизно 40 запрошень. Переговори заплановано на 22–23 квітня.
Байден намагається пожвавити роботу форуму з питань клімату за участю найбільш економічно розвинених країн, зазначає агентство.
19 лютого США офіційно повернулися в Паризьку кліматичну угоду за 107 днів після виходу з неї 4 листопада 2020 року.
Паризька кліматична угода, яка набула чинності 4 листопада 2016 року, передбачає заходи щодо недопущення зміни клімату. Для початку її дії необхідно, щоб документ ратифікувало не менше ніж 55 країн, які разом викидають понад 55% парникових газів у світі. Договір має замінити Кіотський протокол, що закріплював нормовані зобов'язання зі скорочення викидів парникових газів. Документ ратифікувало більш ніж 180 країн, зокрема Україна.
Про вихід Сполучених Штатів із Паризької угоди оголосив 1 червня 2017 року 45-й президент США Дональд Трамп. Він говорив, що Паризька хартія – не так про клімат, як про те, що інші країни дістануть перевагу завдяки США. Трамп стверджував, що дотримання умов цієї угоди підірве економіку країни.
20 січня 2021 року Байден за кілька годин після вступу на посаду президента надіслав в Організацію Об'єднаних Націй повідомлення про те, що США повторно приєднаються до Паризької кліматичної угоди.
США більше не можуть "відкладати або робити мінімум" для розв'язання проблеми зміни клімату на планеті, говорив Байден європейським лідерам під час безпекової конференції в Мюнхені 19 лютого.
Від США насамперед очікують рішення щодо скорочення шкідливих викидів від спалювання вугілля і нафти до 2030 року, писало AP.