Безвізу недостатньо. Ізраїль ввів нову вимогу для в'їзду українців: попередній дозвіл МВС
"Ізраїль не приймає біженців з України... Особи, які намагаються в’їхати до Ізраїлю в статусі туристів (наприклад, ви просто хочете перечекати завершення війни в Ізраїлі чи у друзів, родичів, які не мають статусу в Ізраїлі), не можуть безперешкодно в’їхати в країну", – наголошує посольство.
На сайті МВС Ізраїлю створено електронну форму для надання дозволу від нього. Відповідь на запит надішлють на електронну адресу заявника.
Також встановлено квоту для 5 тис. громадян України, які зможуть в'їхати до країни. Зазначають, що частину квоти Ізраїль уже прийняв і прийматиме далі.
Уряд Ізраїлю визначив пріоритетні категорії осіб, які можуть в'їхати до Ізраїлю за певних умов. Це, наприклад, подружжя/діти громадян України та громадян Ізраїлю, які постійно проживають в Україні, громадяни, котрі раніше подали прохання на возз'єднання сім'ї з громадянами Ізраїлю, члени сімей ізраїльтян першої лінії споріднення, нові репатріанти та особи, що мають єврейське коріння.
Крім того, якщо заявник прибув до країни на запрошення громадянина Ізраїлю, який проживає в Ізраїлі, запрошений заявник має отримати запрошення від громадянина Ізраїлю перед заповненням заявки. Той, хто запрошує, зобов'язаний підписати декларацію на сайті Управління з питань народонаселення та імміграції.
Наголошують, що МВС Ізраїлю є єдиним уповноваженим органом, який ухвалює рішення про пропуск іноземців на територію країни.
Контекст:
За даними ООН, із 24 лютого, коли російська окупаційна армія вторглася в Україну, країну покинуло приблизно 2,7 млн людей. Мільйони українців поїхали до західних областей, рятуючись від обстрілів.
Євросоюз активізував директиву про тимчасовий захист, дозволивши біженцям з України жити в ЄС протягом щонайменше року, а також виділив гроші на допомогу їм. Надзвичайний механізм захисту українських біженців, які рятуються від російського вторгнення, передбачає, що українці мають право на проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну допомогу й доступ до освіти для дітей.