Білий дім обговорює можливість запровадити проти РФ обмеження, аналогічні оголошенню її країною – спонсором тероризму
Таку ініціативу адміністрація Байдена обговорює з Конгресом, уточнив Прайс. Він додав, що деякі заходи США вже ввели.
На думку Прайса, якщо оголосити Росію країною – спонсором тероризму, то можуть виникнути труднощі з постачанням гуманітарної допомоги в Україну. Окрім того, можуть постраждати партнери Вашингтона, наголосив представник Держдепу.
"На нашу думку, існують більш спрямовані підходи, які ми могли б застосувати для притягнення російської армії та керівництва до відповідальності", – пояснив він.
Проти того, щоб оголосити РФ країною – спонсором тероризму, висловлювався і Байден. Спікерка Білого дому Карін Жан-П'єр пояснила, що оголошення Росії країною – спонсором тероризму матиме небажані наслідки для України та світу.
Водночас Україна не поділяє позицію влади США, яка виступає проти визнання Росії країною – спонсором тероризму. Як заявляв глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба, Україна розуміє аргументацію США, але "не поділяє за жодним із пунктів".
Контекст:
Українська влада неодноразово закликала Захід визнати Росію державою-терористом або державою – спонсором тероризму.
28 липня Сенат США схвалив резолюцію, у якій закликав Держдепартамент визнати Росію державою – спонсором тероризму через її дії у Чечні, Грузії, Сирії та Україні.
2 серпня офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова сказала, що Росія може розірвати дипломатичні відносини зі США, якщо Вашингтон оголосить РФ країною – спонсором тероризму.
Україна продовжить наполягати на визнанні Росії державою – спонсором тероризму, заявляв Кулеба 6 вересня. "Те, що наразі адміністрація Байдена не готова ухвалити таке рішення, не означає, що воно ніколи не може бути ухвалене", – зазначив він.