Представник Держдепу США про визнання РФ спонсором тероризму: Ярлики відволікають від суті
"Усі ярлики, про які говорять, відволікають від суті, а саме: Росія в результаті вийде із цієї війни, зазнавши стратегічної поразки, – і над цим ми працюємо за допомогою наших санкцій", – заявив координатор Держдепу щодо санкцій.
Він наголосив, що адміністрація США "завжди контактує з Конгресом та українськими партнерами, щоб побачити, який наступний крок буде доцільним".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
О'Браєн став координатором Держдепу щодо санкцій у квітні 2022 року, повідомляв глава відомства Ентоні Блінкен. За його словами, ця посада передбачає "вирішальну роль у формуванні нашої санкційної політики, спрямованої на притягнення до відповідальності за корупцію та порушення прав людини, а також на стримування дій, що загрожують нашій національній безпеці".
Контекст:
Українська влада неодноразово закликала Захід визнати Росію державою-терористом або державою – спонсором тероризму.
28 липня Сенат США схвалив резолюцію, у якій закликав Держдепартамент визнати Росію державою – спонсором тероризму через її дії у Чечні, Грузії, Сирії та в Україні.
2 серпня офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова сказала, що Росія може розірвати дипломатичні відносини зі США, якщо Вашингтон оголосить РФ країною – спонсором тероризму.
Президент США Джо Байден 5 вересня виступив проти визнання Росії спонсором тероризму. Спікерка Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що оголошення Росії країною – спонсором тероризму матиме небажані наслідки для України та світу. Вона наголосила, що США вже ввели обмеження, які відповідають рівню проголошення Росії спонсором тероризму, а світові санкції сильно впливають на Росію.
Україна й далі наполягатиме на визнанні Росії державою – спонсором тероризму, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 6 вересня. "Те, що наразі адміністрація Байдена не готова ухвалити таке рішення, не означає, що воно ніколи не може бути ухвалене", – зазначив він.