Білий дім відмовляє Путіна від нападу на Україну – ЗМІ

Через ескалацію на кордоні України Байден та Путін можуть зустрітися вдруге
Фото: EPA
Адміністрація президента США Джо Байдена зосереджена на дипломатичних каналах, щоб стримати та відмовити главу Кремля Володимира Путіна від вторгнення РФ в Україну. Про це 25 листопада пише The New York Times із посиланням на джерела.

Сюди може входити друга особиста зустріч між Байденом та Путіним, зазначає видання.

18 листопада прессекретар Путіна Дмитро Пєсков анонсував онлайн-переговори між президентами США та РФ. Він зазначив, що Байден та Путін будуть говорити про НАТО й Україну. За словами Пєскова, розмова двох президентів може відбутися до Нового року, "але, можливо, і пізніше" – це "залежатиме від того, наскільки зійдуться графіки двох президентів і який саме формат вони оберуть".

В американській адміністрації вважають, що діалог із Путіним важливий для того, щоб зупинити його від дій проти України, ідеться у матеріалі The New York Times.

Водночас США разом із країнами-партнерами розробляють план заходів у разі російської провокації, зокрема нові економічні санкції. Обмеження можуть торкнутися російських банків та виробників енергії, а також суверенного боргу країни.

Путін особисто зустрічався з Байденом із моменту його вступу на посаду президента США один раз 16 липня 2021 року в Женеві (Швейцарія). Окрім того, Путін і Байден кілька разів говорили телефоном.

Контекст:

30 жовтня 2021 року американська газета The Washington Post написала, що Росія відновила нарощування чисельності своїх військ біля кордону з Україною і це викликає занепокоєння високопосадовців у США та Євросоюзі. 1 листопада видання Politico опублікувало супутникові фото, зазначивши, що на них видно військову техніку, яку РФ нібито стягнула до кордонів України.

У Головному управлінні розвідки (ГУР) Міноборони України повідомили 2 листопада, що жодних змін на кордоні з РФ не відбулося.

У Кремлі відмовилися коментувати публікацію Politico.

6 листопада канал CNN повідомив, посилаючись на свої джерела, що директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс приїжджав до Москви через нарощування російських військ біля кордону України. 8 листопада Bloomberg із посиланням на дані військово-розвідувальної компанії Janes написало, що Росія перекидає танки до українського кордону.

10 листопада США попередили владу Росії про потенційні негативні наслідки будь-якого зростання загрози безпеці України через "незвичайну військову активність" РФ біля українського кордону. У Пентагоні закликали Росію пояснити концентрацію військ поблизу України.

18 листопада начальник ГУР Кирило Буданов говорив, що Росія веде масштабну спецоперацію проти України щодо дестабілізації ситуації як усередині країни, так і за її межами. Накопичення військ РФ біля кордону України "буде продовжуватися і вийде на пік приблизно в кінці січня", підкреслив він.

21 листопада Буданов повідомив, що РФ готується до нападу на Україну наприкінці січня або на початку лютого, поблизу кордону між країнами зосереджено приблизно 92 тис. російських військовослужбовців.

23 листопада Пєсков заявив, що "Росія не збирається ні на кого нападати і не виношує жодних агресивних планів", і звинуватив Київ у підготовці до агресії "проти "ЛНР" і "ДНР". У МЗС України спростували дезінформацію РФ про нібито підготовку до військового нападу на Донбасі.