Білоруські силовики оголосили "Радыё Свабода" "екстремістським формуванням"

Раніше в Білорусі "екстремістськими" оголосили акаунти "Радыё Свобода" в соцмережах
Фото: svaboda.org
Білоруські силовики визнали "групу громадян, об'єднану через інтернет-ресурси "Радыё Свабода", "екстремістським формуванням". Про це міністерство внутрішніх справ Білорусі повідомило в Telegram 23 грудня.

На сайті МВС інтернет-ресурси "Радые Свобода" занесено до переліку "причетних до екстремістської діяльності". 

На початку грудня "екстремістськими матеріалами" в Білорусі визнали акаунти в соцмережах "Радые Свабода – Беларусь". Президент Radio Free Europe / Radio Liberty Джеймі Флай заявляв, що "Радые Свобода" "категорично відкидає цей безглуздий ярлик".

Контекст:

Із 2020 року в Білорусі триває політична криза, пов'язана з виборами президента. За офіційними даними, перемогу на них здобув Олександр Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року, за нього проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про впевнену перемогу Тихановської.

Після виборів у Білорусі розпочалися масові акції протесту незгодних із їхніми результатами (на піку в мітингах брало участь по кілька сотень тисяч людей, у 2021 році протестна активність припинилася).

За даними центру "Весна", із серпня на акціях затримали понад 25 тис. людей. Влада заявила про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох. Політичними в'язнями у країні визнано сотні людей.

Силовики масово затримували журналістів опозиційних видань – "Наша Ніва", TUT.BY, TAM.BY, "Белсат", "Радые Свабода", Tribuna, "Наша гiсторыя" та інших. Крім того, у серпні 2021 року Верховний суд Білорусі ліквідував Білоруську асоціацію журналістів.