Бєлковський: Як кажуть різні джерела, у Москві певна елітна паніка щодо того, що відбувається. Значній частині еліт хотілося б вискочити й зіскочити
Президент РФ Володимир Путін не вірить у поразку Росії у війні й має намір і надалі атакувати Україну, що викликає паніку в частини російської еліти. Таку думку російський політолог Станіслав Бєлковський висловив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.
"Він [Путін] сам вважає, що до кінця року досягне якогось, як то кажуть, договірняку із Заходом. Водночас він відштовхується від твердого переконання, що, звісно, Україна не має жодної самостійної суб'єктності, усе вирішують США, і якщо він домовиться зі США про щось, то Україна це воленс-ноленс виконає, і про це не треба думати. Думку про те, що Україна не збирається здаватися, бо вона вже не здалася, – і в цьому сенсі позиція США важлива для України, але не на 146%, – він не може прийняти. Це суперечить його базовим уявленням про світобудову", – вважає Бєлковський.
Політолог додав, що в цю логіку вкладається ескалація, і Путін вдався до неї, "бо він не має інших козирів".
"Він і зараз нищитиме критичну інфраструктуру, щоб довести Україну до цілковитої знемоги", – констатував Бєлковський.
Він зазначив, що в Москві частина еліт підтримує дії президента РФ, частина – ні.
"Як кажуть різні джерела, у Москві є певна елітна паніка щодо того, що відбувається. Ну, у частини російських еліт маски всі приросли до облич, незважаючи на ботокс. І вони все ще вірять, що Володимир Путін перемагає й переможе. Але значна частини еліт має інше розуміння ситуації. Їм хотілося б вискочити й зіскочити. Але вискочити й зіскочити вже неможливо", – наголосив політолог.
За припущенням Бєлковського, російські еліти зараз ведуть "дуже тонку піар-кампанію через усілякі сайти й Telegram-канали, наближені до Кремля, щоб "налякати Путіна" і змусити його "трохи одуматися й охолонути".
Бєлковський: Ботокси Путіна – вияви страху старості. Якщо до нього притулити батарею – він потече. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
24 лютого Путін оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" та "денацифікації" України. Спочатку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився. Війна триває 204 дні.
Через вторгнення в Україну російські бізнесмени втратили мільярди доларів. За підрахунками Forbes, із 16-го до 24 лютого їхні статки зменшилися на $126 млрд. Водночас $71 млрд вони втратили в перший день вторгнення.
На думку російського юриста, блогера, колишнього депутата Держдуми РФ Марка Фейгіна, для багатьох людей з оточення Путіна рішення розпочати війну проти України стало несподіванкою. "Жах в оточенні Путіна наростає. Гірше за війну для олігархів нічого немає", – сказав він.
Російський публіцист і телеведучий Олександр Невзоров, який набув українського громадянства, переконаний, що оточення Путіна шукає можливості з ним розправитися, "але це дуже непросто".
На думку російської журналістки Юлії Латиніної, Путін може зіткнутися з перспективою загроз для своєї влади в Росії на тлі вторгнення в Україну, що невдало складається. За оцінкою радника глави МВС України Антона Геращенка, поразки російської армії в Україні впливають на ситуацію в РФ і система управління, яку побудував Путін, руйнується.
Оточення Путіна розуміє, що війна з Україною позбавляє їх усього, що вони заробили за життя, тому висловлює невдоволення неможливістю швидко завершити конфлікт. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив засновник видання Дмитро Гордон.