Блінкен оголосив про призначення ексчлена наглядової ради "Нафтогазу" радником Держдепу з питань енергобезпеки
Як зазначало Axios із посиланням на джерела, Хохштайн, зокрема, відповідатиме за реалізацію угод США та Німеччини щодо "Північного потоку – 2".
"Я призначаю Амоса Хохштайна старшим радником із питань енергетичної безпеки. Він унікально відповідає вимогам для розроблення та впровадження комплексної стратегії зміцнення глобальної енергетичної безпеки", – підкреслив Блінкен.
Axios писало, що Хохштайн був одним із головних ворогів газопроводу "Північний потік – 2", який дасть змогу Росії доправляти газ до Європи в обхід України.
Співрозмовники видання, які знайомі із Хохштайном, були здивовані, що він погодився на роботу, яка так суперечить його репутації та позиції, що трубопровід є "екзистенційною кризою, з якою стикається Україна".
Хохштайн із 2014-го до 2017 року працював спецпосланцем Держдепартаменту США з міжнародних енергетичних питань і консультував тодішнього віцепрезидента Джо Байдена щодо України.
У листопаді 2017 року Хохштайн став незалежним членом наглядової ради "Нафтогазу України". У жовтні 2020 року Хохштайн покинув наглядову раду "Нафтогазу", заявивши про політичний тиск на компанію.
Контекст:
21 липня ФРН і США уклали угоду щодо газопроводу "Північний потік – 2", який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря.
Німеччина обіцяла, що застосує національні санкції проти Росії і закличе до ефективних заходів ЄС, якщо РФ і далі використовуватиме газ як інструмент тиску на інші країни або "надалі агресивно діятиме проти України". За угодою, транзит через Україну після введення в дію газопроводу мають продовжити на 10 років (чинний контракт на транзит завершується 2024 року).
Окрім того, США й Німеччина працюватимуть над фондом інвестицій на суму не менше ніж $1 млрд, який витратять на розвиток поновних джерел енергії в Україні. Німеччина спочатку внесе в цей фонд щонайменше $175 млн.
Оператор газопроводу Nord Stream 2 AG у липні 2021 року повідомляв, що "Північний потік – 2" готовий на 99%, його будівництво можуть завершити до кінця серпня, а запустять газ, імовірно, вже цього року.