Блінкен заявив, що США не хочуть конфлікту з Іраном, але дадуть відповідь "швидко й рішуче" в разі нападу на американців

Ширший конфлікт на Близькому Сході був би руйнівним для людей у всьому світі, зазначив Блінкен
Фото: EPA

США не хочуть конфлікту з Іраном, але в разі нападів на американських громадян дадуть рішучу відповідь. Про це 24 жовтня під час засідання Ради Безпеки ООН із питання конфлікту на Близькому Сході заявив держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен, його цитує CNN.

Як вказав Блінкен, США "не хочуть розширення війни" після нападу бойовиків терористичної організації ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня, але "якщо Іран або його маріонетки нападуть на американський персонал будь-де" – захищатимуть людей, свою безпеку "швидко й рішуче".

Держсекретар США закликав на засіданні Радбезу ООН передати представникам Ірану, щоб Тегеран "не відкривав іще одного фронту проти Ізраїлю" в конфлікті на Близькому Сході й "не нападав на партнерів Ізраїлю".

За словами Блінкена, ширший конфлікт був би "руйнівним не лише для палестинців та ізраїльтян, а і для людей у всьому регіоні та й у всьому світі".

Окрім того, глава зовнішньополітичного відомства США закликав країни використати свої зв'язки для негайного звільнення заручників, яких утримує ХАМАС у секторі Гази.

Напередодні, 23 жовтня, у Пентагоні заявили про зростання кількості атак на військові бази США в Іраку й Сирії. Відповідальність за атаки в міноборони США поклали на Іран.

Контекст:

18 жовтня американські військові бази на заході й півночі Іраку зазнали атаки безпілотників, проінформувало Центральне командування США. Наступного дня атаки зазнала і база Ет-Танф у Сирії, повідомив речник Пентагону Пет Райдер. За його словами, там один дрон збили, другий врізався в базу, "унаслідок чого коаліційні сили дістали легкі поранення".

Того самого ранку була повітряна тривога на американській авіабазі Аль-Асад в Іраку, персонал ховався в укритті. "Хоча нападу не відбулося, у цивільного підрядника США в укритті стався інфаркт, і незабаром після цього він помер", – розповів Райдер.

Інциденти сталися на тлі загострення на Близькому Сході, яке розпочалося 7 жовтня, коли бойовики ХАМАС напали на Ізраїль, убивши сотні мирних жителів. Ізраїль оголосив про перехід у стан війни і розпочав авіаобстріл сектору Гази. США підтримали Ізраїль у війні проти ХАМАС.

Зокрема, США скерували у Східне Середземномор'я ближче до Ізраїлю два авіаносці USS Gerald R. Ford і USS Dwight D. Eisenhower та флагманський корабель управління ВМС США Mount Whitney.

У Білому домі, коментуючи скерування американських авіаносців у Східне Середземномор'я, зазначали 15 жовтня, що США не хочуть, щоб Іран чи "Хезболла" відкривали додаткові фронти.

19 жовтня есмінець ВМС США USS Carney (DDG 64) перехопив у Червоному морі три ракети й кілька безпілотників біля Ємену.

21 жовтня глава Пентагону проінформував про розгортання США додаткових систем ПРО на Близькому Сході.