Майже 450 турецьких державних службовців попросили політичного притулку в Німеччині – ЗМІ

Спроба військового перевороту сталася в Туреччині в липні 2016 року
Фото: ЕРА

Влада Туреччини звинувачує чиновників у зв'язках із проповідником і американським громадянином Фетхуллахом Гюленом, якого підозрюють в організації спроби перевороту в липні 2016 року, повідомляє Der Spiegel.

Майже 450 турецьких дипломатів, офіцерів, суддів та інших державних службовців попросили про притулок у Німеччині, повідомляє німецька газета Der Spiegel.

До цього числа належать також члени їхніх сімей.

Влада Туреччини звинувачує чиновників у зв'язках із турецьким проповідником і американським громадянином Фетхуллахом Гюленом, якого підозрюють в організації спроби перевороту в липні 2016 року.

Серед перерахованих прохачів притулку колишній військовий аташе, який працював у турецькому посольстві в одній з африканських країн, а також військовослужбовці НАТО, які були розміщені на території Бельгії.

За даними видання, загалом майже 7700 турецьких громадян звернулося до німецької влади з проханням про надання притулку.

У Туреччині в липні 2016 року сталася спроба військового перевороту, заколот придушили протягом кількох годин.

Влада Туреччини стверджує, що до організації перевороту причетний Гюлен, який проживає у США, і вимагає його екстрадиції. Сам проповідник попросив США не виконувати вимоги Туреччини і назвав прохання Анкари про екстрадицію політичною вендетою.

Після спроби перевороту у країні затримали 103 850 осіб, 41 326 із них заарештували.

13 січня стало відомо, що група турецьких офіцерів НАТО і дипломатів попросила притулку в Норвегії через можливі переслідування з боку турецької влади після спроби державного перевороту.