Браудер дав Євросоюзу рекомендації щодо боротьби з російськими "брудними грошима"
Британський фінансист Вільям Браудер запропонував Євросоюзу продовжити терміни давності у справах про відмивання грошей і застосовувати жорсткіші вимоги до власників капіталу незрозумілого походження.
Британський фінансист і глава фонду Hermitage Capital Вільям Браудер на засіданні спеціального комітету Європейського парламенту з розслідування фінансових злочинів та ухилення від сплати податків 29 січня назвав три заходи, які Європейському союзу варто вжити для боротьби з "брудними грошима" з Росії, пише РБК.
По-перше, Браудер запропонував Євросоюзу створити спеціальну структуру, яка б збирала інформацію про рахунки в європейських банках, оскільки для боротьби з корупційними схемами необхідна централізована система обміну даними.
Як другий захід британський бізнесмен запропонував ЄС продовжити термін давності справ про відмивання грошей до 10 років. За словами Браудера, звіт потрібно вести з моменту, коли правоохоронцям тієї чи іншої країни вдалося дізнатися про фінансове правопорушення. Браудер зазначив, що прокуратура Данії свого часу не змогла як слід розслідувати смерть адвоката Сергія Магнітського в московському СІЗО 2009 року й супутні до цієї справи злочини, оскільки закінчився термін давності.
Браудер назвав також третій захід. На його думку, тягар доведення законності походження власності має бути перенесено зі слідства на самого обвинуваченого. Браудер підкреслив, що такий принцип уже застосовують у Нідерландах.
Глава фонду Hermitage Capital також заявив, що має намір продовжувати політичну кампанію з боротьби з "брудними грошима" з Росії. За його словами, він планує відновити справедливість після смерті Магнітського, у якій звинувачує корумпованих російських чиновників.
Браудер був одним з ініціаторів ухвалення у США, Канаді і низці інших країн законів, які передбачають візові та економічні санкції щодо осіб, причетних до порушень прав людини. Ці закони названо на честь загиблого Магнітського. У РФ Браудера було двічі заочно засуджено й обидва рази – до дев'яти років колонії (за обвинуваченням у податкових махінаціях та несплаті податків). Він заявляв, що в нього є докази виведення в Європу доходів від шахрайських дій громадян Росії на $230 млн.
Аудитор Hermitage Capital Магнітський, який заявив про наявність цих схем, помер 2009 року в слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років від проблем із серцем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров'я, щоб змусити його замовкнути щодо виявлених ним податкових зловживань співробітниками правоохоронних органів.
Браудер часто критикує російську владу. Він вважає президента РФ Володимира Путіна найбагатшою людиною у світі й оцінює його статки в $200 млрд.