Британський літак керування завданням ударів попрямував до Сирії – ЗМІ
Поки незрозуміло, прямує літак повітряної розвідки та керування завданням ударів Sentinel R.1 Королівських ВПС Великобританії на британську базу на Кіпрі чи безпосередньо до Сирії, щоб визначити цілі для можливого удару, повідомляє "Интерфакс".
12 квітня літак повітряної розвідки та керування завданням ударів Sentinel R.1 Королівських ВПС Великобританії вилетів із Воддінгтона в Англії й попрямував у Східне Середземномор'я до Сирії. Про це повідомляє "Интерфакс", посилаючись на моніторингові дані західних авіаційних ресурсів.
Приблизно о 18.00 за Києвом літак зафіксували в районі Криту.
"Интерфакс" пише, що поки незрозуміо, прямує Sentinel R.1 на британську базу на Кіпрі чи безпосередньо до Сирії, щоб визначити цілі для можливого удару.
Повітряний простір у районі британської бази Акротірі закрито у зв'язку з майбутнім "збільшенням військової активності", зауважує агентство.
12 квітня члени уряду Великобританії погодилися, що Лондон повинен ужити заходів у відповідь на застосування режимом президента Сирії Башара Асада хімічної зброї. Однак, за словами міністра транспорту Джо Джонсона, "рішення щодо воєнних дій" члени кабінету не ухвалювали.
За словами джерел ВВС, прем'єр-міністр Сполученого Королівства Тереза Мей готова діяти проти режиму Асада і без схвалення парламенту.
7 квітня 2018 року волонтери і рятувальники повідомили, що в Сирії вертоліт скинув бочкову бомбу із хімічною речовиною на місто Дума у Східній Гуті, унаслідок хіматаки загинуло від 70 до 100 осіб.
Президент США Дональд Трамп поклав відповідальність за інцидент на президента Сирії Башара Асада і його союзників – Іран та РФ.
9 квітня глава Білого дому попередив, що Вашингтон планує протягом найближчих 24–48 годин ухвалити рішення щодо відповіді на атаку в Думі. 12 квітня він уточнив, що США можуть завдати удару "або дуже скоро, або зовсім не скоро".
Президент Франції Еммануель Макрон зазначав, що ймовірні силові заходи країн Заходу союзників офіційного Дамаска не торкнуться.
Водночас посол Росії в Лівані Олександр Засипкін заявив, що Росія залишає за собою право збивати американські ракети, випущені по цілях у Сирії. Трамп у відповідь стверджував, що ракети "прилетять – чудові, нові й "розумні".
Канада, Німеччина та Італія відмовилися брати участь в операції.