Британці можуть офіційно оголосити Росію державою – спонсором тероризму – політолог Залмаєв
Через замах на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля влада Великобританії буде домагатися об'єднання "західного фронту" для розширення санкцій проти РФ, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" американський політолог, директор міжнародної некомерційної організації "Євразійська демократична ініціатива" Пітер Залмаєв.
У Великобританії є великий набір інструментів для впливу на Росію у відповідь на замах на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" американський політолог, директор міжнародної некомерційної організації "Євразійська демократична ініціатива" Пітер Залмаєв.
"Ця провокація мала дві мети. Передусім, залякування: навіть непотрібний, відпрацьований шпигун зазнав покарання. Це сигнал чинним членам ФСБ від Путіна (президент РФ Володимир Путін. – "ГОРДОН"). Мовляв, за ціною ми не постоїмо. Навіть якщо на кону розрив відносин із такою країною, як Великобританія. Ну, і другий момент – мобілізація громадської думки проти Заходу перед виборами президента Росії. Але потрібно розуміти, що у Великобританії, як і у будь-якої іншої значущої країни Заходу, арсенал впливу на РФ значно більший, ніж у Москви на Лондон. Один із варіантів – бойкот чемпіонату світу з футболу", – зазначив Залмаєв.
На його думку, Лондон може сприяти якнайшвидшому вступу України в НАТО.
"Також Великобританія може вдатися до вислання російських дипломатів, аж до посла. Не можна відкидати, що буде переглянуто ліцензію на мовлення Russia Today, заморожено активи і рахунки російських олігархів і розширено "закон Магнітського". Крім цього, Великобританія може сприяти якнайшвидшому приєднанню України до НАТО", – підкреслив політолог.
За його словами, заяви російських чиновників про "український слід" в отруєнні Скрипаля лише підтверджують, що за цим стоїть РФ.
"Британці можуть офіційно оголосити Росію державою – спонсором тероризму. У тих же США це передбачає введення низки односторонніх санкцій. Зокрема, Росію можуть відключити від SWIFT, чим чорт не жартує. Також існує ймовірність кібератаки по Кремлю. Думаю, британці будуть домагатися об'єднання західного фронту для розширення санкцій проти РФ. Загалом ситуація дуже серйозна. Але розрив дипвідносин – це останнє, до чого дійдуть сторони. І я не впевнений, що до такого дійде. А звинувачення на адресу України – непряме підтвердження російського сліду в замаху на Скрипаля", – резюмував Залмаєв.
66-річного російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію госпіталізували 4 березня із симптомами отруєння. Також у лікарню доправили сержанта місцевої поліції Ніка Бейлі, який відвідав будинок Скрипаля в Солсбері.
Міністр закордонних справ Борис Джонсон 6 березня заявляв, що Великобританія буде жорстко реагувати на будь-які докази участі РФ у ймовірному отруєнні Скрипаля, аж до зниження рівня представництва на футбольному чемпіонаті у 2018 році.
12 березня прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху було застосовано нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. За її словами, Кремль має надати пояснення події до вечора 13 березня, інакше Лондон буде вважати інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.
Мей також домовилася із президентом Франції Еммануелем Макроном про спільну відповідь на агресивні дії РФ.
13 березня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не буде відповідати на вимогу уряду Великобританії надати до вечора 13 березня пояснення щодо отруєння Скрипаля. Міністр підкреслив, що РФ не винна в інциденті.
Міністерство закордонних справ РФ викликало 13 березня посла Великобританії Лорі Брістоу.