Будівництво "Північного потоку – 2" не вплине на відносини США і Німеччини – Блінкен
Німеччина і далі залишається одним із найближчих союзників та партнерів Сполучених Штатів, і розбіжності щодо "Північного потоку – 2" не вплинуть на відносини між двома країнами, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.
Відмінності в поглядах щодо російського газопроводу "Північний потік – 2" не матимуть негативного впливу на відносини між Вашингтоном і Берліном. Таке переконання висловив держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв'ю Euronews, стенограму якого опублікував Держдепартамент США 25 березня.
Німеччина є одним із найближчих союзників і партнерів Штатів, підкреслив Блінкен.
"Ми щодня працюємо разом над великою кількістю речей, які сильно впливають на життя наших громадян. Той факт, що ми маємо розбіжності щодо "Північного потоку – 2", не вплине на загальне партнерство і відносини", – зауважив він.
За словами глави Держдепу, позиція Білого дому і, зокрема, президента США Джо Байдена полягає в тому, що російський газопровід не корисний Європі.
"Він [Байден] думає, що "Північний потік – 2" – погана ідея й угода для Європи, для нас і всього Північноатлантичного альянсу. Це підриває основні принципи ЄС щодо енергобезпеки й незалежності. Я думаю, це виклик для України, Польщі та інших країн, які нам небайдужі", – додав Блінкен.
Напередодні Блінкен зустрівся з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом і говорив про загрозу від реалізації проєкту з будівництва газопроводу. "["Північний потік – 2"] може підірвати інтереси України, Польщі, низки інших близьких партнерів або союзників", – підкреслював Блінкен перед зустріччю з Маасом.
Увечері 23 березня Блінкен зустрівся у Брюсселі з міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом. Під час бесіди держсекретар підкреслив, що США виступають проти будівництва газопроводу "Північний потік – 2".
"Північний потік – 2" – газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Повідомляли, що вартість проєкту – €9,9 млрд, його фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie та австрійська OMV.
Уряди США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
Будівництво газопроводу розпочали 2018 року. У грудні 2019 року будівництво заморозили, оскільки США ввели санкції проти європейських підрядників, які беруть участь у проєкті. На той момент було побудовано 93% газопроводу, повідомляв Nord Stream 2 AG.
За рік, 11 грудня 2020 року, будівництво відновили. До завершення будівництва двох ниток газопроводу загалом залишилося 160 км "із невеликим", говорив президент РФ Володимир Путін 17 грудня. У лютому 2021 року в "Газпромі" заявляли, що мають намір ввести "Північний потік – 2" в експлуатацію цього року.
23 лютого 2021 року стало відомо, що 18 європейських компаній покинули проєкт газопроводу "Північний потік – 2" або перебувають на стадії виходу. Причиною цьому стали можливі санкції щодо проєкту з боку США.
За припинення будівництва "Північного потоку – 2" виступила німецька партія "Зелені", це закріплено в її передвиборчій програмі. У політичній силі вважають, що завершення будівництва газопроводу стане неправильною реакцією на анексію Росією українського Криму та її підтримку сепаратистів на Донбасі.