Бурба: Путін перебуває у вакуумі. Інформацію йому доносить дві-три особи, обманюють і тримають у теплій ванні G

Бурба: Його тримають у теплій ванні, розповідають, що все йде за планом, що у них є дати закінчення операції
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України у 2016–2020 роках Василь Бурба в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону заявив, що, за його даними, президент РФ Володимир Путін перебуває в інформаційній ізоляції й має неповні дані про війну в Україні.

"Скажіть, за вашими розвідданими, який стан і настрій зараз у Путіна?" – запитав Гордон.

Бурба відповів, що вже понад рік не працює в ГУР і не може скористатися повним масивом даних розвідки.

"Але ті мої старі контакти (ви ж знаєте, колишніх розвідників не буває) [кажуть, що] він у вакуумі. У нього канал донесення інформації є – доносить її дві-три особи. Вони його тримають у теплій ванні, розповідають, що все йде за планом, що вони мають дати [закінчення операції]. Наскільки мені відомо, за їхнім новим планом операція має закінчитися за п'ять-шість днів узяттям Києва", повідомив Бурба.

Колишній начальник ГУР сказав, що оскільки Путін не має інформації з інших джерел, "він думає, що все йде за планом".

"Його дурять", – наголосив Бурба.

У цьому самому інтерв'ю ексглава військової розвідки сказав, що Путін готувався до бліцкригу в Україні й думав, що захопити Київ російські війська зможуть за три дні.

"Я вам скажу, що погано працюють його спецслужби. Він орієнтувався на їхню інформацію, а вони проїли мільярди доларів зі свого бюджету, розповідаючи керівництву, що Україна чекає на війська Російської Федерації, що вони прийдуть і їх будуть зустрічати хлібом-сіллю, що тут купа агентури на нашій території. Усе це виявилося блефом, обманом", – заявив Бурба.

На його думку, росіяни ніколи не зможуть узяти Київ.

"Так, вони готують оточення, але це тільки на паперах, розумієте? Готуватися можна, але вони мають щодня засинати, готуючись до оточення, і розуміти, що ми битимемо не лише з боку Києва, а й зі спини, і справа, і зліва", – попередив колишній начальник ГУР.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Уранці 24 лютого Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах.

Путін стверджує, що окупанти в Україні атакують лише військову інфраструктуру. Але вони з першої години вторгнення б'ють по цивільних об'єктах, заявив президент України Володимир Зеленський. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню, завдає авіаударів.

Дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду, наголосив Зеленський.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. 7 березня в управлінні верховного комісара ООН із прав людини заявили, що з 24 лютого жертвами російської агресії проти України стали щонайменше 406 мирних жителів, поранено 801 людину. В організації зазначили, що реальні цифри значно вищі, оскільки з місць, де тривають інтенсивні бої, інформація надходить із запізненням та її ще треба підтвердити. 8 березня міністр оборони України Олексій Резніков підтвердив інформацію про більше ніж 400 убитих та понад 800 поранених мирних громадян.

Про втрати серед українських військовослужбовців президент України востаннє говорив 25 лютого – протягом першого дня війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупантів, за даними Генштабу Збройних сил України на 8 березня, становили понад 12 тис. людей убитими, пораненими й полоненими. Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за твердженнями міністерства оборони РФ на 2 березня, дістали поранення.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Слухання розпочали 7 березня. Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан 28 лютого особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. Він наголосив, що є достатні підстави вважати, що в Україні було скоєно як воєнні злочини, так і злочини проти людства. Крім того, 28 лютого Україна звернулася до ЄСПЛ, вимагаючи, серед іншого, як попередні заходи "негайно зупинити військові напади проти цивільних об'єктів". 1 березня суд ухвалив рішення, яким наказав РФ припинити напади та бомбардування цивільних об'єктів.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни запровадили проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара, багато компаній заявили про припинення роботи у РФ, на території країни скасували міжнародні змагання, ФІФА та УЄФА усунули збірну Росії, а також усі російські клуби від участі в міжнародних змаганнях. Аналітики вважають, що Росії загрожує дефолт. Санкції мають намір розширювати й надалі.