Бустерні щеплення навряд чи допоможуть у боротьбі з епідемією COVID-19, потрібні нові вакцини – ВООЗ

У світі підтвердили понад 308 млн випадків COVID-19
Фото: ЕРА
Еволюція коронавірусної інфекції триватиме, заявила технічна консультативна група Всесвітньої організації охорони здоров'я. Її думку розміщено 11 січня на сайті ВООЗ.

В організації зазначають, що "з моменту своєї появи вірус SARS-CoV-2 продовжував розвиватися", і зараз є п'ять варіантів, які "викликають занепокоєння": "Альфа", "Бета", "Гамма", "Дельта" й "Омікрон".

"Тоді як варіант "Омікрон" швидко поширюється в усьому світі, прогнозують, що еволюція SARS-CoV-2 триватиме і "Омікрон" навряд чи стане останнім. [...] Із практичного погляду, хоча деякі країни можуть рекомендувати бустерні дози вакцини, безпосереднім пріоритетом для всього світу є прискорення доступу до первинної вакцинації, особливо для груп із підвищеним ризиком розвитку тяжкого захворювання", – вважають у ВООЗ.

Експерти наголошують, що "стратегія вакцинації, яка ґрунтується на повторних бустерних дозах початкового складу вакцини, навряд чи буде доречною чи стійкою".

"Необхідно й має бути розроблено вакцини проти COVID-19, які мають значний вплив на профілактику інфекції та передавання додатково до запобігання тяжким захворюванням і смерті. Доки такі вакцини не будуть доступними й у міру розвитку вірусу SARS-CoV-2 може знадобитися оновлення складу нинішніх вакцин проти COVID-19, щоб вакцини проти COVID-19 і далі забезпечували рекомендовані ВООЗ рівні захисту, включно з "Омікроном" та майбутніми варіантами", – пояснили у ВООЗ.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.

У ПАР у листопаді 2021 року виявили новий варіант коронавірусу B.1.1.529, який має велику кількість мутацій, що викликають занепокоєння. ВООЗ дала йому назву "Омікрон".

У ВООЗ зазначають, що попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження цим варіантом порівняно з іншими. Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі вважає, що "Омікрон" заразніший за інші варіанти вірусу, але менш небезпечний.

Станом на 24 грудня "Омікрон" підтвердили у 110 країнах.

Станом на 11 січня 2022 року у світі підтвердили, за даними ВООЗ, понад 308 млн випадків коронавірусної інфекції, померло майже 5,5 пацієнтів із COVID-19.