Бутусов: Російські війська, які воюють на боці Асада, перебувають за крок до прямого зіткненням зі ЗС США
Літаки НАТО помилково атакували позиції армії Башара Асада, але той не зрозумів попередження і продовжував разом із президентом Володимиром Путіним наступ на сирійські міста, зазначив головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.
США вступили у війну проти режиму Башара Асада, який є союзником президента Росії Володимира Путіна, написав у Facebook журналіст Юрій Бутусов.
"Рейганівським духом повіяло з Близького Сходу, вражаючі події у світі – США вступили у війну в Сирії проти союзника Росії президента Асада. Російські війська, які воюють на боці Асада, перебувають за крок перед прямим зіткненням із ЗС США. Це означає крах політики Путіна на Близькому Сході", – зазначив він.
Журналіст нагадав, що за правління президента Барака Обами США надавали підтримку зброєю й інструкторами деяким повстанським загонам, а також обмежено застосовували спецназ проти терористів ІДІЛ, однак тепер вперше навмисно атакували війська Асада.
"17 вересня літаки НАТО атакували позиції асадівської армії під містом Дейр-ез-Зор, було вбито 62 солдатів, понад 100 поранено, але тоді США і НАТО заявили про те, що це була помилка, ненавмисна атака. Асад попередження не зрозумів і продовжував разом із Путіним наступ на сирійські міста", – підкреслив він.
Бутусов звернув увагу, що США вперше з початку громадянської війни в Сирії навмисно завдали удару по формально урядових силах.
"По суті Трамп зруйнував усі домовленості щодо спільної участі США і Росії у врегулюванні сирійської війни, і тому Путін був змушений оголосити про розірвання цієї угоди, яка стала відразу фікцією. Обама на такі відкриті дії в Сирії не наважувався, Трамп ухвалив рішення дуже швидко, сенатор Джон Маккейн буде задоволений. Туреччина продемонструвала, що на жодні поступки Путіну Реджеп Ердоган йти не збирається і міняти національні інтереси на російський туризм не буде", – продовжив він.
Журналіст зазначив, що авіаудари по Асаду підтримали всі країни НАТО.
"Домовленості РФ зі США і Туреччиною щодо Сирії зламано, у разі прямого зіткнення російське угруповання чекає миттєвий розгром. І трохи військової математики. Вартість ракетного залпу 59 "Томагавків" за Шайратом у переведенні на українську гривню – понад 1,5 мільярда гривень. Сучасна безконтактна війна вимагає сильної економіки", – підкреслив головний редактор "Цензора".
Він нагадав, що на озброєнні ЗС України після розпаду СРСР також були ракети класу "Томагавк" – радянський аналог Х-55.
"Ці ракети оснащені тільки ядерною боєголовкою, і їх можна було застосовувати тільки з важких бомбардувальників типу Ту-22, Ту-95, Ту-160. Оскільки Україна ухвалила рішення відмовитися від ядерної зброї, боєголовки Х-55 були передані в Росію, а самі ракети і авіаційні комплекси для їхнього застосування були за американські гроші розрізані на метал. Україна добровільно відмовилася від високоточної зброї, яка могла бути чудовим засобом стримування агресора", – підсумував Бутусов.
7 квітня США завдали ракетного удару по авіабазі урядових військ Сирії. У Пентагоні уточнили, що російські війська були повідомлені про удар. Наказ про атаку віддав президент США Дональд Трамп.
В армії Асада заявили про шістьох загиблих унаслідок атаки, у Сирійській обсерваторії з прав людини – про чотирьох.
Рішення Трампа стало відповіддю на застосування військами Асада хімічної зброї в провінції Ідліб під час атаки 4 квітня, заявили в міноборони США. За даними Сирійської обсерваторії з прав людини, унаслідок атаки загинули не менш ніж 72 особи. Дитячий фонд ООН підтвердив загибель 27 дітей. За інформацією ЮНІСЕФ, постраждали ще 546 людей, серед них велика кількість дітей.