Обама не міг цього зробити п'ять років. Трампу знадобилося два дні – Венедиктов про ракетний обстріл сил Асада
Головний редактор радіостанції "Эхо Москвы" Олексій Венедиктов нагадав, що екс-президент США Барак Обама одного разу відкликав своє рішення про ракетну атаку військових сил сирійського президента Башара Асада, нинішній президент США Дональд Трамп роздумувати не став.
Якщо дивитися на оточення президента США Дональда Трампа – це люди, які за часів президента Джорджа Буша-молодшого почали війну в Іраку. Це люди, які за часів президента Рональда Рейгана створювали цю військово-політичну еліту. Погляди на дії США були відомі публічно, заявив в ефірі радіостанції "Эхо Москвы" її головний редактор Олексій Венедиктов.
"Пан Трамп – це вам не пан Обама (екс-президент США Барак Обама.– "ГОРДОН") і навіть не пані Клінтон (кандидат у президенти США Гілларі Клінтон. – "ГОРДОН"). От тепер десять тисяч разів ті люди, які тут верещали щодо "яке щастя: Трамп обрався! А Клінтон... Ось зараз буде дружба "пхай-пхай!", вони повинні переконатися в тому, що в Америки є інтереси, і її президент, який представляє республіканську частину суспільства, це людина, яка буде завдавати ударів. Обама не міг цього зробити – увага! – п'ять років. Трампу знадобилося два дні", – підкреслив Венедиктов.
За його словами, протягом двох днів у колах американських військових ішло активне обговорення, яким чином відповісти на ту хімічну атаку, яку, як вони вважають, застосував президент Сирії Башар Асад до населення країни.
"Один із головних елементів у цій дискусії, наскільки я знаю, це те, чого, власне, не зробив Обама у 2015 році, коли оголосив про те, що застосування хімічної зброї проти власного населення – це та червона лінія, після якої американці завдадуть удару вже власними силами по урядових військах Асада. Водночас тоді, буквально напередодні, якщо вірити свідченням французького президента Олланда... Обамі зателефонував Володимир Путін, президент Росії, і запропонував йому схему знищення хімічної зброї і продемонстрував йому згоду Асада вивезти й знищити всю хімічну зброю. Й Обама, буквально, зупинив операцію", – переконаний головний редактор "Эха Москвы".
Він нагадав, що тоді французькі льотчики, які вже піднімалися в повітря, були відкликані, процес знищення хімічної зброї почався.
"І величезна кількість – до 90% хімічної зброї – була знищена й віддана, але міжнародна комісія ООН досі скаржиться, що вони не допущені були на деякі місця, де раніше виробляли хімічну зброю", – зазначив Венедиктов.
"Це зараз Трамп його (Обаму. – "ГОРДОН") обвинувачує ніби у слабкості. І Трамп демонструє, що він вам тут не Обама", – додав журналіст.
7 квітня США завдали ракетного удару по авіабазі урядових військ Сирії. У Пентагоні уточнили, що російські війська були повідомлені про удар. Наказ про атаку віддав президент США Дональд Трамп.
В армії Асада заявили про шістьох загиблих унаслідок атаки, у Сирійській обсерваторії з прав людини – про чотирьох.
Рішення Трампа стало відповіддю на застосування військами Асада хімічної зброї в провінції Ідліб під час атаки 4 квітня, заявили в міноборони США. За даними Сирійської обсерваторії з прав людини, внаслідок атаки загинуло не менше ніж 72 особи. Дитячий фонд ООН підтвердив загибель 27 дітей. За інформацією ЮНІСЕФ, постраждало ще 546 людей, серед них велика кількість дітей.