Через загрозу санкцій російський КамАЗ відмовився від виробництва військової техніки
Гендиректор також зазначив, що задля непотраплення до "червоної зони" санкцій його підприємство скоротило співпрацю з російською корпорацією "Ростех" (її гендиректор Сергій Чемезов, зокрема, перебуває під санкціями України).
"Завдання було зменшити частку "Ростеха" – ми зменшили. Завдання було відмовитися від виробництва військової техніки – ми це підприємство вивели за межі. КамАЗ узагалі перестав виробляти суто військову техніку", – сказав Когогін.
Він визнав, що підприємство не може повністю замінити "імпортні рішення", оскільки "КамАЗ вбудовано у світовий автопром і локалізувати виробництво всіх деталей у Росії не вдасться".
Гендиректор КамАЗ розповів, що, зокрема, коробки перемикання передач збирають у Росії, "але синхронізатори надходять із півночі Німеччини".
Контекст:
Після початку агресії проти України у 2014 році низка країн, зокрема члени Євросоюзу та США, ввела антиросійські санкції. Їх постійно продовжують, змінюють також їхній масштаб.
Власні санкції вводить проти Росії й Україна.
Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною. Через це США та країни ЄС останнім часом говорять про ймовірні нові санкції проти Росії. Проте держсекретар США Ентоні Блінкен вважає, що мета санкцій полягає у стримуванні російської агресії, а якщо їх ввести зараз, це стримування припиниться.
Президент США Джо Байден 25 січня 2022 року не відкидав і прямих санкцій проти лідера РФ Володимира Путіна, але тільки у разі повномасштабного вторгнення.