Держдеп США схвалив оборонну угоду з Тайванем на $100 млн
Державний департамент США схвалив продаж Тайваню обладнання для технічної підтримки, обслуговування та вдосконалення зенітних ракетних комплексів. Про це 7 лютого повідомило Агентство зі співробітництва у сфері безпеки міноборони США.
Угоду планують виконувати у межах програми обслуговування зенітних ракетних комплексів Patriot. Тайвань попросив США про закупівлю обладнання та послуг, програма розрахована на п'ять років, її загальна кошторисна вартість становить $100 млн.
У відомстві зазначили, що Тайвань використовуватиме можливості цієї програми як засіб стримування регіональних загроз і для посилення оборони країни, та вказали, що пропонований продаж обладнання і його технічна підтримка не змінять основного військового балансу в регіоні. Також зазначають, що пропонований продаж не матиме негативного впливу на боєготовність США.
Контекст:
Острівна держава Тайвань заявила про відокремлення від Китаю 1949 року, після громадянської війни. Вона має широкі комерційні та неформальні зв'язки з багатьма країнами, проте лише 15 держав визнають її як незалежну. Пекін не визнає Тайвань суверенною державою і вважає його своєю провінцією, що відкололася.
Незабаром після того, як у США до влади прийшов президент Джо Байден, Тайвань заявляв про велике вторгнення китайських бойових літаків на свою територію, повідомляла ВВС. Експерти вважають, що так влада Китаю хотіла перевірити рівень підтримки адміністрацією Байдена острівної держави.
Влада Китаю попередила нову адміністрацію США і Тайвань про те, що визнання Сполученими Штатами незалежності острова означатиме війну.
4 лютого 2022 року в Пекіні голова КНР Сі Цзіньпін і президент РФ Володимир Путін провели переговори, після яких зробили спільну заяву, у котрій виступили проти розширення НАТО та незалежності Тайваню.