У Киргизстан для переговорів із президентом Жеенбековим прибув заступник глави адміністрації Путіна Козак
12 жовтня заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак, який приїхав у Киргизстан за дорученням Володимира Путіна, зустрівся із президентом Сооронбаєм Жеенбековим і прем'єр-міністром Садиром Жапаровим.
У Киргизстан за дорученням президента РФ Володимира Путіна приїхав заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак. Про це повідомляє пресслужба президента Киргизстану Сооронбая Жеенбекова.
"Із перших днів кризи в суспільно-політичній ситуації у країні президент Киргизької Республіки Сооронбай Жеенбеков провів неодноразові телефонні переговори із президентом Російської Федерації Володимиром Путіним. Киргизстан і Росія – союзники і стратегічні партнери, а також є членами Організації договору про колективну безпеку, Євразійського економічного союзу, СНД і Шанхайської організації співпраці", – нагадали у пресслужбі.
Там підкреслили, що з початком протестів у Киргизстані російська сторона "висловлювала занепокоєння і пропонувала свою допомогу".
Зустріч Жеенбекова з Козаком відбулася 12 жовтня. У ній узяв участь новообраний прем'єр-міністр Садир Жапаров.
Після парламентських виборів, які провели 4 жовтня, у Бішкеку спалахнули протести. Мітингувальники вимагали анулювати підсумки голосування, згідно з якими до парламенту пройшли політичні партії "Бірімдік" (здобула 24,5% голосів), "Мекен Киргизстан" (23,88%), "Киргизстан" (8,76%) і "Бутун Киргизстан" (7,13%), а опозиційні політсили не подолали семивідсоткового бар'єра.
У ніч на 6 жовтня в Бішкеку протестувальники захопили будівлю парламенту. За даними міністерства охорони здоров'я Киргизстану, під час сутичок постраждало понад 1 тис. осіб, одна людина померла.
На тлі масових вуличних протестів 6 жовтня подали у відставку спікер парламенту Киргизстану Дастан Джумабеков і прем'єр-міністр Кубатбек Боронов. 7 жовтня парламентська опозиція ініціювала процедуру імпічменту президента.
Центрвиборчком країни визнав недійсними результати виборів.
Глави кількох опозиційних парламентських партій створили дві народні координаційні ради. Їхні члени хотіли обрати уряд народної довіри.
10 жовтня на засіданні парламенту киргизького опозиціонера Жапарова обрали на посаду нового прем'єр-міністра країни. Новий прем'єр одразу назвав Росію головним стратегічним партнером.