Ефективність вакцин від Pfizer і Moderna впала до 66% через "індійський" штам коронавірусу – дослідження
Ефективність вакцин від Pfizer і Moderna впала з 91% до 66% після того, як у світі став домінувати "індійський" штам коронавірусу. Про це йдеться у дослідженні Центру з контролю і профілактики захворювань (СDС) США, яке опублікували 24 серпня.
Ефективність повної вакцинації оцінювали на рівні 80% у період дослідження з 14 грудня 2020-го до 14 серпня 2021 року.
"Це ще раз підтверджує високий захисний ефект повної вакцинації до і під час останніх літніх хвиль епідемії COVID-19 у США", – зауважили у матеріалі.
Показник ефективності препаратів впав до 66% після того, як штам коронавірусу "Дельта" став домінантним, запевнили автори.
"Цю тенденцію слід інтерпретувати з обережністю, оскільки ефективність може знижуватися з часом через низьку точність оцінювання, через обмежений час спостереження і незначну кількість учасників [дослідження]", – резюмували науковці.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила поширення коронавірусу пандемією.
ВООЗ також попереджала, що штам коронавірусу SARS-CoV-2 "Дельта" стає домінантним у світі через високу здатність передаватися від людини до людини. За даними організації, цей штам зафіксували вже у 148 країнах.
Вакцина BNT162b2 виробництва компаній Pfizer і BioNTech була першою, яку схвалила ВООЗ (це сталося у грудні 2020 року). Ефективність препарату оцінюють у 95%. У США 23 серпня препарат дозволили використовувати у повному обсязі.
Вакцина від Moderna стала п'ятим препаратом, схваленим ВООЗ. Результати випробувань цієї вакцини спершу показали ефективність 94,1%, але у квітні компанія знизила її ефективність до 90%. Цю вакцину схвалили регулятори США та Європи.