Ердоган звинуватив деякі країни Євросоюзу в примхах і створенні штучних проблем
Примхи деяких членів Євросоюзу і штучно створені проблеми завадили отримати максимальну вигоду від співпраці минулого року, ідеться в заяві адміністрації президента Туреччини.Реджепа Ердогана.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган під час переговорів у режимі відеоконференції з главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн сказав, що його країна бачить своє майбутнє в Євросоюзі. Діалог цитує адміністрація турецького лідера 9 січня.
Ердоган наголосив на пріоритетному становищі Євросоюзу в порядку денному Туреччини.
"Туреччина хоче відкрити нову сторінку у відносинах із ЄС у новому році, але через примхи деяких членів ЄС і штучно створені проблеми ніхто не дістав максимальної користі від співпраці у 2020 році", – заявили в адміністрації.
За його словами, важливим інструментом на першому етапі позитивного порядку денного у відносинах між Туреччиною і ЄС стане оновлення міграційної угоди від 18 березня 2016 року, ідеться в повідомленні. Ердоган вважає, що новий 2021 рік "запропонує продуктивну атмосферу для нового співробітництва в галузі міграції".
Ердоган підкреслив, що необхідно оновити Митний союз, забезпечити безвізовий режим для турецьких громадян і зробити кроки в переговорах про членство Туреччини в ЄС. На думку турецького лідера, потрібно відновити взаємну довіру і покласти край дискримінаційним діям і риториці стосовно Туреччини.
Президент Туреччини вважає, що було б корисно відновити регулярні саміти Туреччина – ЄС і зустрічі на найвищому рівні.
4 травня 2016 року Єврокомісія внесла на розгляд Європарламенту та Ради ЄС законодавчу пропозицію про введення безвізового режиму з Туреччиною. Для цього до кінця липня Анкара мала виконати низку вимог. Серед них – боротьба з корупцією, захист даних, судове співробітництво з усіма державами, розвиток співробітництва з Європолом та перегляд законодавства з боротьби з тероризмом. Ердоган відмовився змінювати антитерористичне законодавство заради безвізового режиму з ЄС.
11 травня 2017 року Європарламент припинив роботу над безвізовим режимом для Туреччини. 26 квітня 2017 року Ердоган заявив, що Туреччина не чекатиме вічно біля "воріт Європи" і може відмовитися від переговорів про вступ до ЄС.
Востаннє між Євросоюзом і Туреччиною виникли суперечки через через бурові роботи у Східному Середземномор'ї. ЄС звинувачував Туреччину в порушенні міжнародного права і натякав на санкції. Незважаючи на це, турецьке дослідницьке судно Oruç Reis продовжило дослідження нафтового шельфу.
Ердоган закликав країни НАТО не втручатися в події у Східному Середземномор'ї. За його словами, Анкара отримає все, що їй належить, а спроби її зупинити будуть помилковими.
Європейська рада 11 грудня ввела додаткові санкції проти Туреччини через буріння у Східному Середземномор'ї.
Анкара назвала позицію деяких країн Євросоюзу щодо Туреччини упередженою. У заяві МЗС Туреччини йдеться, що санкції становлять загрозу для миру і стабільності в регіоні.
Турецьке міністерство вважає, що більшість країн ЄС проголосувала за ці санкції із солідарності.