Фейгін: Ердоган морально амбівалентний і легко змінює союзників. Його головне завдання – підняти регіональний статус Туреччини до рівня гегемона
"Ердоган має свою мету. І він – як вам сказати? – морально амбівалентний. Він у Тегеран поїхав. Хоча насправді сунітська Туреччина – вона, загалом, із шиїтами так собі. Але він на ці речі взагалі не дивиться. По-перше, Ердоган має певний самостійний статус, це очевидно. Тому що він трохи антизахідний. Ну такий – не прозахідний. З іншого боку, він претендує на регіональний рівень – гегемон", – зазначив блогер.
За словами Фейгіна, турецький президент легко змінює союзників, і нагадав інцидент зі збитим ВПС Туреччини російським бомбардувальником 2015 року.
"Він цинічний, гранично цинічний. І людина, яка справді ідейно заряджена. Його головне завдання – це підняти регіональний статус Туреччини до рівня, повторюю, гегемона Закавказзя, Причорномор'я, басейну Криму з виходом на, так би мовити... Сирія – зрозуміло, це само собою, це навіть не обговорюється. І ширше. Тобто він завжди про це мріяв. І зараз для нього в умовах послаблення Росії... Із цієї війни Росія не вийде, хай як і що відбуватиметься, посиленою. Це для нього шанс продемонструвати, що "я більше, ніж просто Туреччина, я більше, ніж просто лідер Туреччини, я великий регіональний начальник", – вважає юрист.
Фейгін: Звільнення ЗСУ Херсона призведе до наслідків, на які Москва поки що не знає, як реагувати. Повний текст інтерв'ю
Контекст:
Туреччина підтримує Україну в питанні територіальної цілісності, турецькі компанії продають Україні зброю. Також на території Туреччини проводили переговори між РФ та Україною щодо врегулювання конфлікту і її залучено до переговорів про деблокаду українських морських портів.
Водночас до Туреччини, за даними журналістів Радіо Свобода, російські окупанти вивозять украдене в Україні зерно. А "Українська правда" писала, що Туреччина фактично допомагає РФ оминати санкції на авіаперевезення. Крім того, країна підтримує відносини з Росією, зокрема лідери цих держав зустрічалися 19 липня в Тегерані.