Франція про справу Скрипаля: Немає іншого розумного пояснення, крім відповідальності Росії
Постійний представник Франції в ООН Франсуа Делаттре здивувався відмові Росії відповідати на "закономірні запитання" Великобританії щодо отруєння екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля.
Застосування російської хімічної зброї – єдине розумне пояснення отруєння в британському Солсбері екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля. Про це на засіданні Ради Безпеки ООН заявив постійний представник Франції в ООН Франсуа Делаттре, інформує "Укрінформ".
"У світлі того, що Сполучене Королівство поділилося з нами фактами, ми розділяємо оцінку Великобританії, що немає іншого розумного пояснення, крім відповідальності Росії", – сказав дипломат.
Він також здивувався тому факту, що Росія відмовилася відповідати на "закономірні запитання" Великобританії щодо інциденту, незважаючи на декларації Москви про співпрацю.
Делаттре закликав РФ допомогти розібратися із "жахливим нападом" у Солсбері.
"Закликаємо також повідомити ОЗХЗ (Організація із заборони хімічної зброї. – "ГОРДОН") про свої програми, про які Росія не заявляла раніше", – зазначив французький дипломат.
4 березня 2018 року 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували в британському Солсбері.
Слідство з'ясувало, що під час замаху використали розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей вимагала від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон вважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії.
Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини, Австралії та інших країн.
Москва відмовилася відповідати на ультиматум Лондона і вимагла надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів.
14 березня влада Британії оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із РФ. 17 березня Росія оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів.
Услід за Британією російських дипломатів вислали ще 27 країн і НАТО.