Геннадій Гудков: Антивоєнний, антипутінський настрій у РФ наростає досить швидко. Не відкидаю, що будь-який Хабаровськ "вибухне" G

Гудков перерахував російські регіони, де можуть виступити проти влади
Фото: EPA

У Росії наростає невдоволення війною і президентом Володимиром Путіним. Про це в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив російський опозиційний політик, полковник ФСБ РФ у відставці Геннадій Гудков.

"Насправді антивоєнний, антипутінський настрій наростає в країні. І наростає досить швидко. Я не відкидаю, що будь-який Хабаровськ вибухне. Із Далеким Сходом. Ну як "вибухне"? Вихлюпнуться ці емоції в якихось діях. Кавказ продовжуватиме, безумовно. Там є Інгушетія, там є інші республіки кавказькі", – сказав він.

Російський опозиціонер зауважив, що протестні настрої можуть наростати і в інших частинах країни, зокрема в центральній смузі Росії.

"На кшталт Чувашії, Мордовії. Ну, у Мордовії меншою мірою. Може, Чувашія, Татарстан, башкири на щось там піднімуться проти насильницької мобілізації. Ну, там, де є більш-менш національні такі республіки, де є ці настрої, вони можуть бути реалізовані через нібито відновлення національної самосвідомості", – вважає Гудков.

За його словами, націоналістичні рухи і  погляди – "це все форма боротьби за привілеї, бюджети тощо, тому цю форму можна використовувати".

"Не відкидаю, що там може щось виникнути. У принципі, може виникнути будь-де. Я просто згадую постійно... Хто знав у Росії про село Кондопога? Та ніхто, крім тих, хто там жив. А коли там спалахнуло, про нього дізналися всі. Там просто владі тоді вдалося зупинити цю хвилю насильства і рукопашної стінки на стінку, але могли і не зупинити. Хто про нього знав? Та ніхто. Будь-яка емоція може бути детонатором вибуху. Зріє, зріє порохова маса, вона накопичується, накопичується, а потім з'являється якась емоція, стає детонатором – і все до бісової матері злітає в повітря разом з усією владою шкереберть", – пояснив Гудков.

Він наголошує, що "це обов'язково до чогось призведе".

"Це передумови краху путінського режиму: те, що ми зараз з вами бачимо. Причини для цього накопичуються. Вони щодня накопичуються, але, на жаль, ми з вами знаємо, що країни й народи здатні дуже довго терпіти", – сказав Гудков.

Геннадій Гудков: Зараз будь-хто із Кремля може приїхати у США і сказати: "Ми прибираємо Путіна, а ви нам дайте гарантії безпеки і спокійно виїхати з країни". Повна версія інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Путін обіймає посаду президента Росії з 2000 року з перервою у 20082012 роках, коли він був главою уряду. У 2020 році до конституції РФ внесли зміни, які дають змогу Путіну знову балотуватися на посаду глави Кремля у 2024 році.

24 лютого 2022 року Путін оголосив про вторгнення в Україну з метою якихось "демілітаризації" і "денацифікації" України. У перші тижні повномасштабного вторгнення російські війська захопили частину української території. У квітні окупантів вигнали з північних регіонів, восени відбувається контрнаступ ЗСУ на півдні та на сході.

21 вересня Путін оголосив, що підписав указ про часткову мобілізацію в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу уточнив, що мають призвати приблизно 300 тис. осіб. Водночас росЗМІ повідомляли, що під мобілізацію може потрапити 1,2 млн людей.