Геннадій Гудков: Лукашенку ще треба вициганити гроші у Путіна так, щоб пофліртувати і не віддатися
Президент РФ Володимир Путін намагається взяти Білорусь під контроль, а Олександр Лукашенко, який перебуває при владі в Білорусі з 1994 року, опирається цьому. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив російський опозиціонер, полковник ФСБ РФ у відставці Геннадій Гудков.
Про це йшлося під час обговорення чергового візиту Лукашенка до Путіна 26 вересня, їхня зустріч відбулася в Сочі.
"Про що вони вони говорять – зрозуміло. Там навіть не потрібно бути якимось великим знавцем російсько-білоруських відносин, щоб розуміти, що Путін хоче дотиснути Білорусь, а Лукашенко боїться, що це відбудеться. У них прямо протилежні цілі. Водночас Лукашенку ще треба вициганити гроші в Путіна, і так, щоб, перепрошую за вислів, не віддатися. Пофліртувати і в останній момент, так би мовити, відмовити", – сказав Гудков.
Він зазначив, що говорить "простою, зрозумілою, людською мовою".
"Ось вони там таку партію зараз і розігрують. Очима постріляти, зараз, там, Лукашенко, талію оголи чи до стегна щось таке... Ну вибачте. Ну, а чому ми не можемо з вами так міркувати?[...] Наречена дуже норовлива, [...] вона його постійно кидає. То голова болить, то на роботі навантаження велике, то спати дуже хочеться. От якось поки що це проходить у Лукашенка. Ну вибачте. Тож там не те що букетно-цукерковий... Так, уже цього немає. А навпаки, такий, ніби пізнього подружнього життя. Коли загалом це все ускладнюють інші чинники", – пояснив Гудков.
За словами російського опозиціонера, "Путін хоче забрати остаточно і безповоротно Білорусь під себе".
"Ну хоч щось. Із паршивої вівці хоч вовни жмут. Не вдалося створити СРСР 2.0, не вдалося затягнути Україну, утік від нього Казахстан, пішла Грузія – і, загалом, хоч щось. Вірменія, там, коливається – і все ніяк... Між різними вогнями перебуває. "Ну, давай хоч Білорусь прихопимо". А Лукашенко розуміє, що якщо він зараз прихопить Білорусь і кине в бій [проти України] його силовиків, то кінець Лукашенку настане набагато швидше, ніж він припускає. Йому теж не хочеться помирати, незважаючи на те, що пожив уже досить довго. Тому ось таку зараз там прелюдію й остаточну мізансцену розігруватимуть", – заявив він.
Гудков вважає, що "Путін знову програє", бо "Лукашенко – він дурень, дурень, але й не ідіот".
"Він же розуміє, що Путін програв. Він же розуміє, що Путіну капець. Йому ж [президент Казахстану Касим-Жомарт] Токаєв усе пояснив на цьому, на пітерському форумі, коли він відкрито послав Путіна далі, ніж російський корабель послали. І куди ж йому тепер подітися? Токаєв дав усім сигнал, що все: Путін програв. Із Путіним вибудовувати стосунки немає сенсу. Воно собі дорожче. Тому Лукашенко також розуміє. Йому зараз треба якось продовжити агонію, грошенят попросити, пообіцяти, набрехати три мішки гречаної вовни – і знову поїхати із цієї зустрічі з грошима в кишені. Ну, от я думаю, що воно так і буде. Мені здається, не дотисне Путін. Немає в нього зараз такої сили, немає у нього жодного впливу. Ну, а вводити всі сили, окуповувати Білорусь і там усіх підкоряти він зараз не може", – пояснив опозиціонер.
Геннадій Гудков: Зараз будь-хто з Кремля може приїхати у США і сказати: "Ми прибираємо Путіна, а ви нам дайте гарантії безпеки і спокійно виїхати з країни". Повна версія інтерв'ю
Контекст:
Росія та Білорусь понад 20 років ведуть переговори про створення Союзної держави. Якщо сторони домовляться, економічні зв'язки між Москвою та Мінськом можуть зміцнитися до рівня Євросоюзу чи навіть федеративних держав, зазначали російські ЗМІ.
Лукашенко говорив, що Білорусь не збирається входити до складу інших держав, "навіть братньої Росії", і що він не хоче увійти в історію як останній президент Білорусі.
За даними агентства Bloomberg, Путін запропонував змінити конституцію РФ щодо обнулення своїх президентських строків після того, як Лукашенко відмовився створювати Союзну державу.
4 листопада 2021 року Путін і Лукашенко підписали 28 програм щодо посилення інтеграції між Росією та Білоруссю.
24 лютого 2022 року Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну. Російські війська із 24 лютого заходили в Україну, зокрема, з Білорусі, хоча за кілька днів до цього міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає.