Глава "Моссаду" заявив про плани Ірану збільшити постачання зброї РФ
За його словами, протягом останніх місяців розвідка "виявила небезпечні, загрозливі й зухвалі дії" з боку Ірану.
"Тегеран має далекосяжні плани щодо розширення постачання передових озброєнь Росії. Водночас він намагається приховати цю діяльність під завісою таємності", – сказав Барнеа.
Він також попередив, що деякі представники Заходу намагаються домовитися з Іраном у форматі ядерної угоди, "зухвало ігноруючи іранську брехню".
"Я повторюю своє зобов'язання: в Ірану не буде ядерної зброї – протягом найближчих років, ніколи, це моє зобов'язання, це є зобов'язанням "Моссаду", – зазначив Барнеа.
Глава "Моссаду" додав, що на тлі зближення Ірану з Росією, ізраїльська розвідка працює над створенням альянсів із країнами Близького Сходу та іншими мусульманськими країнами, з якими Ізраїль не має поки жодних зв'язків, щоб збільшити силу, яка дасть нам змогу діяти ефективно перед обличчям спільних викликів у регіоні".
Контекст:
Відповідно до резолюції №2231 Ради Безпеки ООН, ухваленої 2015 року в межах ядерної угоди, країнам не дозволено передавати або отримувати від Ірану балістичні ракети й безпілотники з дальністю понад 300 кілометрів і корисним навантаженням понад 500 кілограмів до жовтня 2023 року, нагадало Axios.
Росія застосовує в Україні принаймні три види іранських БПЛА – дрони-камікадзе Shahed-131, Shahed-136 і багатоцільові БПЛА Mohajer-6. Росіяни перефарбували Shahed у свої кольори й назвали "Герань".
Іран спочатку заперечував постачання дронів російській армії. 5 листопада у МЗС Ірану визнали, що такі постачання були, але запевнили, що йдеться про "обмежену кількість безпілотників" і постачання "за кілька місяців" до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Заява Тегерана про те, що він надав "обмежену кількість" безпілотників Росії "за кілька місяців до початку війни в Україні", не відповідає дійсності, заявив спеціальний представник США у справах Ірану Роберт Меллі. Він сказав, що Іран передавав Росії десятки ударних дронів цього літа.
Країни Заходу, зокрема Канада і США, ввели санкції проти іранського виробника дронів.
22 листопада у МЗС України повідомили, що Україна та Іран провели зустріч щодо безпілотників, які передають у Росію. Україна на зустрічі поінформувала Іран, що наслідки участі в російській агресії "будуть непорівнянні з потенційними вигодами від співпраці з Росією".