Глава Пентагону закликав відкласти удар по Сирії, щоб уникнути глобального конфлікту з РФ та Іраном
Міністр оборони США Джеймс Меттіс під час закритого засідання в Білому домі заявив, що удар по Сирії необхідно збалансувати, щоб уникнути ескалації конфлікту Заходу з Росією та Іраном, пише The New York Times.
Міністр оборони США Джеймс Меттіс 12 квітня попросив уповільнити майбутній удар по Сирії у зв'язку з побоюваннями, що бомбардування сил Башара Асада може перерости у ширший конфлікт із Росією та Іраном. Про це повідомляє The New York Times із посиланням на джерела в Пентагоні.
Співрозмовники видання розповіли, що під час засідання Меттіс закликав дістати достовірніші факти причетності Асада до хімічної атаки в сирійському місті Дума, щоб переконати світ у необхідності воєнної операції.
"Ми намагаємося зупинити вбивства невинних людей. Але якщо подивитися на стратегічному рівні, то як ми зможемо утримати ситуацію від ескалації, якщо ви розумієте мій натяк?" – заявив він.
Незважаючи на обережність глави Пентагону, відкласти удар після погрози президента США Дональда Трампа у Twitter щодо майбутнього американського ракетного удару буде важко, зазначили джерела The New York Times.
7 квітня мешканці міста Дума у Східній Гуті зазнали хімічної атаки, унаслідок чого загинуло від 70 до 100 осіб. Низка західних країн заявила, що до цього причетні сирійські урядові війська, підтримувані Росією. Дамаск причетність до хіматаки відкидає.
9 квітня Трамп попередив, що Вашингтон планує протягом найближчих 24–48 годин ухвалити рішення стосовно відповіді на інцидент у Думі.
Посол Росії в Лівані Олександр Засипкін заявив, що Росія залишає за собою право збивати американські ракети, випущені по цілях у Сирії. Трамп у відповідь сказав, що ракети "прилетять – прекрасні, нові "розумні". Трохи пізніше він написав у Twitter, що зараз відносини Штатів із Росією гірші, ніж за часів холодної війни, хоча для цього немає підстав, і запропонував зупинити гонку озброєнь.
Війна в Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди і бойовики "Ісламської держави". До конфлікту в різний час приєдналися збройні сили США, Росії, Туреччини та Ірану.