Голова Всесвітньої продовольчої програми ООН повідомив про "цунамі голоду" через війну в Україні

70 мільйонів людей у всьому світі на межі голодної смерті, вважає голова продовольчої програми ООН Девід Біслі
Фото: depositphotos.com
Голова продовольчої програми ООН Девід Біслі доповів Раді Безпеки ООН, що світ зіткнувся із "глобальною надзвичайною ситуацією безпрецедентного масштабу" і попередив, що попереду "цунамі голоду", пише "Голос Америки".

Війна в Україні загострила ситуацію із продовольством у всьому світі. У 82 країнах, де працює ООН, 345 мільйонів людей відчувають гострий брак продовольства, 70 млн наблизилися до голодної смерті, повідомив Біслі.

Ця кількість у два з половиною рази більша, ніж перед початком пандемії COVID-19 2020 року.

"Хвиля голоду перетворилася на цунамі голоду", – сказав Біслі.

Також на зростання голоду в усьому світі суттєво вплинули економічні наслідки пандемії, зміна клімату, зростання цін на пальне, наголосив голова продовольчої програми ООН.

Контекст:

Росія блокувала вивезення української агропромислової продукції з морських портів після початку повномасштабного вторгнення в Україну. У травні президент України Володимир Зеленський повідомив, що в українських портах заблоковано 22 млн тонн зерна, яке мало піти на експорт.

22 липня в Туреччині відбулося підписання угод про морський експорт українського зерна. Україна підписала документ із Туреччиною та ООН, Росія дзеркально зробила те саме.

Перше судно, завантажене українським зерном після досягнення домовленості про розблокування експорту, вийшло з порту Одеси вранці 1 серпня.

7 вересня Путін заявив, що незадоволений тим, як виконують "зернову угоду". Він стверджує, що практично все зерно, яке вивозять з України, "спрямовують не в бідні країни, які розвиваються, а у країни Євросоюзу". Тому Путін пригрозив обмежити напрямок вивезення зерна та іншого продовольства за погодженим маршрутом.

Зеленський назвав брехливою заяву Путіна. "54 судна вже відправили до Азії, 16 суден уже відправили до Африки, 32 судна – до Європи, і частина цього обсягу, до речі, знову ж таки, прямує потім до азійських та африканських країн", – сказав президент України 8 вересня.

Загалом з українських портів вийшло 134 судна з агропродукцією для країн Азії, Європи та Африки, зазначили в Мінінфраструктури 14 вересня.