Грузинська опозиція вийшла на протест у центрі Тбілісі проти результатів парламентських виборів
Кілька тисяч людей перекрили рух проспектом Руставелі в центрі Тбілісі. Вони не згодні з результатами парламентських виборів, у яких більшість голосів здобула керівна партія "Грузинська мрія".
Прихильники грузинської опозиції, не згодні з результатами парламентських виборів, зібралися в центрі грузинської столиці Тбілісі, повідомляє грузинський канал "Рустави 2".
"Результати не відображають волі грузинського народу. Лідери опозиції вже заявили, що опозиція об'єднається і "Грузинська мрія" не отримає 100 місць, необхідних для початку своєї парламентської роботи", – сказав член демократичного руху "Єдина Грузія" Азнор Біцадзе.
Агентство "Sputnik Грузия" пише, що кілька тисяч людей перекрили рух проспектом Руставелі. На акцію зібралися лідери майже всіх опозиційних партій, які пройшли до парламенту, крім "Альянсу патріотів" і партії "Громадяни".
Представниця Національного руху Саломе Самадашвілі сказала, що від сьогодні учасники протесту збиратимуться щодня, поки не призначать нових виборів.
"Эхо Кавказа" інформує, що сьогодні представники опозиції зібралися в офісі Лейбористської партії, щоб розробити план дій. Вони оголосили про нову хвилю мітингів із наступного тижня.
Парламентські вибори у Грузії відбулися 31 жовтня. За даними Центральної виборчої комісії країни станом на 1 листопада, більшість голосів отримала партія "Грузинська мрія" (48,3%). Опозиційний блок "Єдиний національний рух – Об'єднана опозиція", який був керівним у Грузії під час президентства Михайла Саакашвілі, набрав 26,5%, а партія "Європейська Грузія" – 3,8%.
Проросійська партія "Альянс патріотів" здобула понад 3% голосів. Усього виборчий бар'єр в 1% голосів на момент публікації новини подолало 10 партій.
Явка виборців 31 жовтня станом на 20.00, за даними ЦВК країни, становила 56,11%. Найвищу явку (63,8%) виборців зафіксували в мажоритарному окрузі в Рача-Лечхумі і Сванеті, а найнижчу (51%) – у регіоні Квемо Картлі.
Уперше вибори до парламенту проводили за новим виборчим законодавством: прохідний бар'єр знизили із 5% до 1%; 120 депутатів зі 150 обирали за пропорційною системою, 30 – за мажоритарною (раніше в мажоритарних округах обирали 73 депутатів, за списками партій і блоків – 77). Одній партії для формування більшості в парламенті необхідно буде щонайменше 40% голосів виборців.
Всього у виборах брали участь 48 партій і два блоки. Опозиційні "Єдиний національний рух" і "Сила в єдності" на початку вересня оголосили, що в разі перемоги висунуть на пост прем'єра колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі, який зараз очолює Виконавчий комітет реформ України.