Українська розвідка заявила, що Тбілісі дозволяє контрабанду підсанкційних товарів у РФ. У Грузії назвали це абсурдом і вимагають доказів

Грузія здійснює суворий контроль над усіма митними пунктами у країні та веде моніторинг вхідних і вихідних вантажів, зазначили в мінфіні країни
Фото: depositphotos.com
Міністерство фінансів Грузії спростувало "абсолютне необґрунтоване та абсурдне звинувачення" Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України про дозвіл владою країни контрабанди підсанкційних товарів у РФ через територію республіки.

Про це йдеться в заяві відомства, опублікованій на сайті мінфіну Грузії 4 квітня.

За даними ГУР Міноборони України, "через введення міжнародних санкцій РФ позбулася можливості постачання великої номенклатури товарів військового, подвійного та цивільного призначення". Щоб обійти санкції, російські агенти налагоджують канали контрабанди, які проходять, зокрема, територією Грузії, додали в українській розвідці.

За інформацією ГУР, представникам грузинських спецслужб надійшла вказівка від політичного керівництва країни не перешкоджати діяльності контрабандистів.

"Із перших днів введення міжнародною спільнотою санкцій щодо Російської Федерації Грузія здійснює суворий контроль над усіма митними пунктами у країні й веде моніторинг вхідних та вихідних вантажів, – відреагували у мінфіні Грузії. – Міністерство фінансів Грузії з усією відповідальністю заявляє, що будь-який вид товарів, зокрема військового або подвійного призначення, а також будь-який товар, вказаний у санкційному списку, підлягає жорсткому контролю на митниці з боку грузинської влади".

Служба держбезпеки (СДБ) Грузії закликала українську сторону "негайно надати докази", ідеться в заяві, опублікованій на сайті спецслужби 5 квітня.

Зазначають, що, відповідно до законодавства Грузії, "зазначена вище дія підпадає під категорію особливо тяжких злочинів".

"Уряд Грузії буде безкомпромісним щодо будь-якого можливого випадку такого злочину… Обмін такою інформацією передбачено за численними двосторонніми угодами. За інших обставин вважатимуть, що оприлюднена заява є навмисною дезінформацією, украй недружнім і провокаційним кроком і спрямована на розпалювання внутрішніх заворушень у Грузії", – заявили у СДБ Грузії.

У спецслужбі Грузії розповіли, що 4 квітня провели зустріч із представником посольства України в Грузії, під час якої "поцікавилася, на якій підставі було оприлюднено цю інформацію", а також попросили "надати докладну інформацію щодо зазначеного питання".

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

25 лютого прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі оголосив, що Грузія не приєднається до фінансових та економічних санкцій Заходу, введених проти Росії через її вторгнення в Україну за день до цього. Він також відкинув, що полетить до Києва, щоб висловити підтримку українському народу.

1 березня президент України Володимир Зеленський заявив про відкликання українського посла із Грузії через позицію влади країни щодо вторгнення РФ в Україну.

6 березня стало відомо, що Россільгоспнагляд ініціює скасування санкцій із 15 виробників молочної продукції Грузії. Напередодні уряд Грузії вів переговори з Росією щодо зняття санкцій, хоча запевняв Україну, що не збирається розвивати торговельні зв'язки з РФ.

Категорично неприйнятною Міністерство закордонних справ України назвало активізацію торговельних відносин Грузії з Росією у зверненні 6 березня.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявляла 31 березня, що Грузія приєдналася до обмежувальних заходів проти Росії через війну в Україні. Вона також додала, що Грузія бере участь у всіх міжнародних резолюціях на підтримку України. Зурабішвілі наголосила, що грузини солідарні з Україною, оскільки добре знають, що таке російська агресія.