Глава Секретної служби США не збирається у відставку через замах на Трампа

Чітл розповіла, як було організовано охорону місця передвиборчого мітингу Трампа
Фото: EPA

Директорка Секретної служби США Кімберлі Чітл заявила, що не збирається йти у відставку через те, що її відомство не змогло запобігти спробі замаху на експрезидента Дональда Трампа. Про це вона сказала в інтерв'ю ABC News 16 липня.

За кілька днів, що минули після атаки, Секретна служба та її глава "зіткнулися з підвищеною увагою через нездатність запобігти інциденту" і, зокрема, закликами до Чітл піти у відставку, зазначає телеканал.

Однак Чітл запевнила, що збирається залишатися на посаді й що тепер її завдання – з'ясувати обставини інциденту.

Директорка Секретної служби США сказала, що першою її реакцією на те, що сталося, були "шок і стурбованість" як за Трампа, так і за агентів Секретної служби, котрі були поруч із ним. Вона зазначила, що це була ситуація, "з якою ніхто з агентів Секретної служби не хотів би зіткнутися у своїй кар'єрі".

"Уся відповідальність лежить на мені. Я є директоркою Секретної служби, і я маю гарантувати, що ми проведемо перевірку й що в нашого персоналу є належні ресурси", – підкреслила Чітл.

Вона також повідомила, що Секретна служба відповідала за охорону "внутрішнього периметра" місця, де відбувався мітинг. За "зовнішній периметр", включно з будівлею, на даху якої влаштувався стрілець, відповідала місцева поліція – зокрема, поліцейські були всередині цієї будівлі. Чітл пояснила, що той дах був похилим, тому на ньому вирішили не розміщувати снайперів.

Контекст:

13 липня під час виступу Трампа на передвиборчому мітингу в американському штаті Пенсільванія пролунали постріли, після чого його швидко вивели зі сцени співробітники спецслужби. Одна з куль зачепила вухо експрезидента.

Унаслідок інциденту один із відвідувачів мітингу, пожежник за фахом, загинув, ще одну людину було тяжко поранено. Стрільця ліквідували. Ним виявився уродженець штату, 20-річний Томас Метью Крукс. За даними правоохоронців, він використав для замаху на Трампа напівавтоматичну гвинтівку AR-15, яку купив його батько.

Чинний президент США Джо Байден засудив замах і заявив, що "молиться за Трампа". Світові лідери також висловили солідарність із Трампом.

Трамп розповів у соцмережі про своє поранення й заявив, що "ніколи не здасться". Після цього, 15 липня, Республіканська партія офіційно висунула його кандидатом у президенти США.