"Хоче увійти в історію". Мельник вважає Пісторіуса "супервдалим" вибором на посаду міністра оборони Німеччини
На думку Мельника, Пісторіус – "зовсім іншого формату", ніж його попередниця Крістіне Ламбрехт.
"Він, думаю, хоче увійти в історію саме як той, хто зламав цю стриманість Берліна [у питанні надання зброї для України]. І ми бачимо, що саме завдяки його лідерській позиції усередині уряду ця крига починає танути", – сказав Мельник.
На його думку, вибір кандидатури Пісторіуса на посаду міністра оборони був "не просто вдалим, а супервдалим".
"Буквально за ті кілька тижнів, які він при владі, він встиг, завдяки своїм рішенням, які розблокував, стати найпопулярнішим політиком у Німеччині станом на зараз (хоча ще три місяці тому він навіть не фігурував у цих рейтингах)", – звернув увагу заступник глави МЗС.
Мельник був послом України в Німеччині з 2014 року й аж до середини жовтня 2022-го. Мельник відомий публічною критикою нерішучої політики Берліна від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, на посаді посла він зробив низку різких і резонансних висловлювань.
Ще в січні Мельник критикував і дії Пісторіуса, але це було до розблокування німецьким урядом рішення надати Україні танки Leopard 2 і дозволити іншим країнам їхній реекспорт.
Контекст:
Пісторіус очолив міністерство оборони після відставки Ламбрехт у середині січня. Він є членом СДПН та обіймав посаду глави МВС Нижньої Саксонії із 2013 року.
Звільненню Ламбрехт передувала "черга скандалів", зазначав Bild. Вона заявила про відставку на тлі обговорення в уряді Німеччини рішення щодо постачання Україні танків Leopard.