Годжес про злив секретних даних: Не знаю, чи є російський шпигун у Пентагоні, але РФ, Китай та інші вороги США завжди намагаються дістати таку інформацію
Вороже налаштовані щодо США країни завжди намагаються дістати доступ до їхньої таємної інформації. Про це в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив екскомандувач військ США в Європі генерал-лейтенант у відставці Бен Годжес, коментуючи витік секретних документів Пентагону.
"Витік, звісно, завдав шкоди. Хоча багато що із цієї інформації вже було опубліковано раніше. Я впевнений, що український Генштаб повідомили або попередили про цю небезпеку. І вони вживуть усіх необхідних заходів. Витік завдав шкоди в тому сенсі, що втрачено довіру в обміні розвідданими. І це сумно. Я впевнений, що розслідування, яке проводять у Пентагоні, зрештою приведе нас до джерела зливу. Я не знаю точно, але підозрюю, що це, найімовірніше, сталося через те, що інформацію опрацювали в неналежний спосіб. Інакше кажучи, було порушення дисципліни. Хтось без певного доступу дістав таємну інформацію й передав далі", – сказав Годжес.
Він зазначив, що всі, хто має доступ до таємної інформації, мають проходити відповідне навчання.
"Я не знаю, чи є російський шпигун у Пентагоні, але, звісно, немає жодних сумнівів у тому, що Росія, Китай та інші вороги чи потенційні вороги США завжди намагаються дістати таку інформацію. Тому так важливо, щоб ми всі проходили навчання і тренували свою дисципліну у справі опрацювання таємної інформації, щоб запобігати таким випадкам надалі. Думаю, що це і продемонструє внутрішнє розслідування: хтось був необережним чи порушив протоколи про те, як поводитися із цими документами", – наголосив Годжес.
Бен Годжес: Якщо Захід ухвалить політичне рішення, війна в Україні закінчиться до кінця року. Більше не буде жодних виправдань, жодних напівзаходів – ми візьмемо і зробимо це. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
6 квітня The New York Times повідомила, що в соцмережах поширюють секретні військові документи США місячної давності. Пентагон розслідує джерело публікації.
У злитих документах, зокрема, зафіксовано оперативні звіти й оцінки можливостей української армії станом на 1 березня, графіки постачань зброї, ідеться у статті NYT. Водночас співрозмовники ЗМІ наголошували, що частина документів здається достовірною, а частину даних спотворено.
За даними The Washington Post, серед злитих документів були й такі, у яких є інформація про ймовірне військове співробітництво Росії з Туреччиною та Єгиптом.
У міністерстві оборони США й далі оцінюють масштаби витоку, але впевнені, що публічною стала "дуже чутлива, таємна" інформація, розповіли в Пентагоні. Міністр оборони США Ллойд Остін пообіцяв знайти джерело витоку секретних документів.
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що у злитих документах є правдива й неправдива інформація, водночас та, яка була правдивою, уже неактуальна. На його думку, витік був навмисною спробою Росії посіяти розбрат між союзниками України.
13 квітня The New York Times написала, що підозрюваний у зливі таємної інформації – 21-річний військовослужбовець розвідувального крила Національної повітряної гвардії штату Массачусетс Джек Тейшейра. Того самого дня його затримало ФБР.